řez broskvoní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?) 
29.1.2011 16:39
jste me pobavil/a nastudujte neco o broskvýcha a pak diskutujte... pokud nebudete střihat budete mít za par let vyholene dlouhe vetve...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 17:03

nesmysl, musí se stříhat s rozumem, tedy především odstraňovat slabé a nevhodně rostlé větve. Hlubokým řezem způsobíte to, že poroste hlavně dřevo, zkracováním všech větviček zase to že bude mít obrovské množství malých tenkých větviček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 17:11

Broskvoně ve skutečnosti mají přirozený sklon vytvářet pravidelnou a hezky rostlou korunu. Bohužel většina lidí to zkazí tím, že je nějak brutálně seřízne a výsledkem je hromada krátkých tenkých výhonů na všechny strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 29.1.2011 18:37
neni pravda - víte neco o broskvonich? především to že rodí na jednoletem dřevě, dále střiha se v dobe kvetu či tesne po kvetu a pak se cely rok nestřiha viz prvni příspevek v tomto threadu ;) ješte dodam - bavím se o řezu lonskych prutu ne o zmlazováni ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 18:39

Ano, na jednoletém, s čím si to odporuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 15:50

Samozřejmě že se zahustí. Já vážně nechápu kdo přišel s tím že se mají zkracovat, je to nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.1.2011 21:55

Zdravím vřele pane Zahradního kacíře,alias hosta 235.249! Jsem rád že jste se po delší odmlce zase vrátil. Už tady bez Vás byla docela nuda. Doufám, že se do toho zase pořádně opřete, jak je Vaším zvykem a tak zase bude o čem diskutovat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.4.2012 21:41

Dobrý večer Wimpi, doposud nemám ostříháno. Je možno řez ještě provést a v jaké míře? Díky

Čekal jsem se střiháním až do odkvětu, pak zase abych neostřihal něco co nepomrzlo, pak pršelo, pak nebyl čas atd...blush U baráku to odkvetlo dobře, na zahradě je to bída (dnes jsem jeden plůdek našel!). Mám takovou představu že bych se hlavně zbavil toho ne čem květy pomrzly, samozřejmě s ohledem na budoucí růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 29.4.2012 22:51

Zdar Mirku, klidně střihejte, větší řezné rány pro jistotu zamázněte. Pro zajímavost, já jsem střihal své tři broskvoně teprve včera. Na květy jsem ohledy brát vůbec nemusel, protože v průběhu zimy totálně vymrzly všechny květní pupeny. Nemám jediný květ. Raší jenom listové pupeny, květní zjara zaschly a nyní postupně odpadávají. Navíc jedna z těch tří broskvoní vypadá po té mrazivé zimě dost bídně, je hodně seschlá. Tak sjem ji ojel pořádně. Dlouhotrvající silné mrazy a mělký kořenový systém (zahrada je na skalním podoží) jsou toho příčinou. Uvidím jestli se ještě vzpamatuje, když ne, obstarám si broskvoň na nejmrazuodolnější podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 30.4.2012 10:25

Díky, tak to je potěšující zpráva. Balzám na rány mám už koupený, pilku s nůžkama nachystanou, pokusím se dnes nějaký ten řez provést. Nafotím před a po pro porovnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika