řez broskvoní



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 65.254 (?) 
16.4.2020 10:22

A kde tedy ořezat, aby se strom omladit?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 76.8 (?), 22.8.2021 13:53

Teď čtu dva slepé pahýly. Jednou se tady jedna ptala na špatně založenou korunku. Prý všechno ostříhat a založit znova. Taky jsem to tak měl, ale troufnou jsem si odříznout jen dvě větve ze tří a teď mám dva slepé pahýly. Co s tím. Nechala by se ta třetí větev nějak využít, nebo vyprovokovat kmínek. Jedná se o odrůdu Favorit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 22.8.2021 15:32

Nerozumím Vašemu příspěvku-dva pahýly... a co dál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.8 (?), 23.8.2021 2:15

No to je ono zůstala jedna větev a dva pahýly asi 15 cm. Žádné spící očko. A co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
curilus - (1) - 230.10 (?), 22.3.2022 18:09

Zdravím, pomohl by nějdo poradit co udělat s broskvoní, ktrou jsem zasadil na podzim a chystám se na první řez. Ale problém je, že jsme koupil broskvoň jako "dvoják" a nevím zda to takto nechat a jen prostříhat cca. ve výšce plotu za broskvoní, nebu bude lepší odstranit celou jednu stranu a z druhé se pokusit udělat korunu. Klidně bych "dvoják" nechal, ale mám strach z rozlomeni celého stromu časem a to bych se dostal v podstatě na začátek.

Také moc nevím, jak bych takový dvoják měl stříhat, pokud bych se rozhodl to takto ponechat. Mám tam ponechat 2 terminály? A kolik by jste doporučili kosterních větví? Takže budu rád za každou užitečnou radu. 

Děkuji

Ondra

dvoják - broskvoň
dvoják - broskvoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.195 (?), 22.3.2022 22:51

Jednu část odstranit a založit novou korunku v požadované výšce. Broskvoně se většinou pěstují s dutou korunou bez terminálu. Kosterní větve 3-4.           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.195 (?), 22.3.2022 22:56

Ještě něco - v té jámě měl být před výsadbou (aby se neporušily kořeny) zatlučen kůl a stromek měl být k němu "osmičkovým" úvazkem přivázaný. Lépe by se vám ke kůlu vyrovnávala ponechaná část stromku.      L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 23.3.2022 4:56

Ano, kůl chybí-když není, hrozí zlomení stromku v místě štepení+ trhání kořínků v půdě při větru... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.172 (?), 23.3.2022 7:24

Zdravím, kůly budu přidávat ke všem stromkům teď po jarním řezu na jaře než se vše zazelená. Snad to nebude takový problém.

šlo mi především o to zda tam nechat to zdvojení nebo, nebo je lepší se toho hned zbavit a ponechat pouze jednu část. Ano dalším výběrem je zda z toho pak dělat kotlovitou korunu nebo piramidální.

děkuji za názor třeba se nějkdo ještě přidá a vysvětli proč, abch si udělal vlastní obrázek

Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.178 (?), 23.3.2022 8:59

Pravou stranu bych dal pryč hned, a levou zastřihl pod obrostem. Příroda si zaradí, sazenice se vyrovná sama a stromek bude vitálnější než když ho budete napravovat. Ponechad jen pět pupenů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika