Redwin, Amsdenova, Primissima Delbard



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 210.187 (?) 
22.4.2011 12:18, zobrazeno: 58093x

Kdo porovná kvalitu plodů u těchto ranných bělomasých odrůd? Dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.4.2011 13:49

Redwin a Primissimu bych od sebe podle plodů asi nepoznal. Redwin je snad trochu větší, ale taky o pád dní pozdnější. Amsdenova k nim, podle mě, nepatří, zraje o 2 týdny později a to už je jiná liga. V té době jí už konkurují lepší odrůdy, včetně žlutomasých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.4.2012 21:06

Také mohu na Redwin už jenom vzpomínat. Po minuloroční první úrodě mi už letos neobrazil. Budete se možná divit, ale klidně bych za něj obětoval třeba zdánlivě kvalitnější, žlutomasý Fenix. Letos jsem se na Redwin moc těšil, ale něco se mu tady u mě nelíbilo. Přikoupil jsem k němu ještě Primissimu, ale budu se muset spokojit už jenom s ní. Raným bělomasým odrůdám fandím a zvláště vzpomínám na jejich specifickou vůni. Bude to asi tím, že jsou pro mě vzácnější, než žlutomasé odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?), 15.4.2012 22:52

Pre mňa Petře mali neodolateľnú vôňu a príťažlivosť neskoré bielomäsé vinohradnícke broskyne. Aj keď boli malé, so sadzovitou šupkou a s malou vrstvou dužniny vzhľadom k veľkej, oddelitelnej kôstke, uprostred jesene boli vzácne a súčasne chutné.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.3.2013 15:14

Fidelia ani Benedicte se v nabídce e-shopů nevyskytují, takže si na nich může pochutnávat například pouze david. Co se týče rané bělomasé řady, tak bych mimo Luny mohl mít tento rok Primissimu Delbard, Redwin. Amsdenovu a Albatros. Takže by mohlo dojít k porovnání těchto odrůd. Albatros je zajímavý tím, že se jedná o stejné křížení jako u Fenixu (Creshaven x Luna), ale na rozdíl od Fenixu se jedná o bělomasou odrůdu. Tolik k otázce pana rosti&slavíka z vlákna Sprigcrest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.3.2013 18:52

Tak to je vždy ten případ, po kterém okamžitě navštěvuju ešopy, a v duchu na své zahradě hledám o kousek místa navíc.Jenže -není(!!!)No uznejte sami, že sadit stromky metrapůl od sebe je čiré šílenství se zoufalstvím dokupy.Moc Vám to Petře přeju, ale taky závidím když si někdo může dovolit mít na své zahradě od každé kategorie(ranné, středně ranné, prostředek,pozdní, velmi pozdní) pár kousků na porovnávání a zkoušení.Tady vidím, že si pořizujete celou flotilu ranných odrůd.

Snad jen tu Primissimu Delbart bych vynechal.Jinak bych si taky pořídil Redwin snad Lunu, a určitě Harbinger.I když je to starší odrůda, ale jsou i starší kvalitní, tak pro její kvality se vyplatí, a jak jste jednou podotknul-je to nošení dříví do lesa.

Ještě otázka na závěr.Kdyby jste se musel rozhodnout jen pro jednu z nich(Harbinger, Redwin),tak která by to byla?Všeobecně se uvádí, že bělomasky jsou méně kvalitní, než žlutomasé.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.3.2013 16:07

Ano je to tak, pane rosti&slavíku. Ale jelikož rané žlutomasé odrůdy mají drtivou převahu, tak nějaká ta raná bělomaska přijde určitě k chuti. Mně tedy rozhodně a snad i Honzovi. Ale i takový Fenix, na který jsem se zlobil, je určitě kvalitnější. Chápu, že se na Primissimu zlobíte díky hodnocení na šumperáčku, ale já jsem jinde oproti Redwinu žádné výrazně horší hodnocení nezaznamenal, ale chce to obě odrůdy vyzkoušet a porovnat. Praskání pecek je možné i u Redwinu, ale i u jiných odrůd se vyskytnout může. Nelze porovnávat tyto rané bělomasky třeba s Krasavou. Díky ranosti se jim horší kvalita odpustí. Škoda, moc bych se na jejich chuť a vůni těšil i letos. Velmi se těším i na Fenix, který je po uležení chuťově plnější a kompaktnější. O Favoritě ani nemluvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.3.2013 12:03

Až nyní jsem se dostal k podrobnějšímu studiu dokumentu z roku 1989 druhého vydání Miloslava Richtra Meruňky Broskvoně na zahrádce, kde jsem našel plno nových informací.Už v té době jsou popsány npř.Springcrest, Springtime,Velvet a jiné.

Několik informací mě tam zaujalo.Všimněte si doby dozrávání odrůd už před 25 léty,tedy v době údajného studenějšího klimatu než dnes. Rewin dozrává 25-30 dní před RH, Harbinger-dozrává 15-20 před RH, Springcrest-25,Suncrest +18,Springtime-28,

Nevím jak dalece je praskání pecek u Harbingeru, Redwinu problémem, ale i npř.v časopisu Receptář psali že Primissima D je v tomto problematická, a kvalita plodů navyváží tyto nectnosti.Udajně jen pro zběratelské účely.

Všude se píše o výborné kvalitě Harbingru spojenou s velmi dobrou odolností proti nízkým teplotám v zimě i v době květu, i v Horní Bělé našla své obdivovatelé, což je v 520mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 25.3.2013 12:09

Nevím, z těchto raných mne nezaulaja ani jedna, Harbinger byl chuťově poměrně dobrý, ale praskání, neodlučitelnost a vláknitost nemusím. V tuto dobu mi plně vyhovují meruňky, na broskve krom Favority nějaký ten týden počkám. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 25.3.2013 13:21

zdravím Primisima Delbard mi v lonském roce odešla byla nejranější chutově nic moc Harbinger mám 5 stromku jsou vynikající každej mi je závidí v době když jsou broskve z dovozu já sklízím krásné žlutomasé samozřejmě že ranější odrudy před Redhavenem nejdou dobře od pecky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika