Redhaven - a ty ostatní



host - 82.2 (?)
19.10.2010 11:23

Hm, tak rozmýšľam, či to naše flamengo v školke nezamenili za RH. Okrem toho, že je asi o týždeň neskoršia (v prvom príspevku som napísal chybne), som si suvedených rozdielov nevšimol. Ale možno som len nepozorný -budúci rok si na to dám pozor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 151.38 (?), 18.10.2010 17:16, zobrazeno: 9857x

Zajímalo by mě, jak si letos vedl Redhaven oproti jiným odrudám co se týče kadeřavosti, v závislosti na letošním vlhkém, a studeném počasí.A jaká byla letošní úroda oproti jiným.

rostislavik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.188 (?), 18.10.2010 18:55

Otec zvládol jarné postreky, takže kučeravitosť minimálna-ako po iné roky. Sme v okrajovej oblasti, takže Redhaven dozrel výborne na konci augusta. Cresthaven bol stran kučeravitosti na tom úplne rovnako(=dobre), ale mal problém dozrieť- druhá polovica septembra, menej sladký, hodne chorých plodov. Flamengo je o niečo skoršie než RH, vzhľadovo a chuťovo na nerozoznanie od Redhavenu.

Nikdy som medzi táýmito odrodami nepozoroval rozdiel v odolnosti voči kučeravitosti -t.z. všetky sú veľmi citlivé a ak sa nepostriekajú, tak prídu takmer komplet o listy. Pri dobrej starostlivosti síce v júni-júli vypučia nové a strom prežije, ale s úrodou v tom roku nemožno počítať. Kto takto raz striekanie zanedbal, druhýkrát si už dá sakra pozor...

Úrodné sú všetky a treba ich výdatne preberať, aby pody nezdrobneli, mali cukor a váhou nepolámali konáre. Neskoré odrody, ako Cresthaven, v okrajovej oblasti vždy bojujú s časom o to, či stihnú plne dozrieť. Toho roku to úplne nevyhral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.135 (?), 19.10.2010 9:40
Odroda Flamingo je asi o 2 týždne neskoršia ako Redhaven, dužina sa lepšie oddeľuje od kôstky, po silnejšom napadnutí kučeravosťou má menej deformovaných plodov-čiastočná tolerancia.Dužina na rozdiel od Redhavenu je menej vláknitá, maslovitej konzistencie. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.2 (?), 19.10.2010 11:23

Hm, tak rozmýšľam, či to naše flamengo v školke nezamenili za RH. Okrem toho, že je asi o týždeň neskoršia (v prvom príspevku som napísal chybne), som si suvedených rozdielov nevšimol. Ale možno som len nepozorný -budúci rok si na to dám pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.62 (?), 30.10.2010 15:34

Kadeřavost letos díky včasnému ošetření celkem minimální. Mám ale jiný problém. Na stromě bylo asi tak 40kg broskví, které dozrávaly až v druhé polovině září, ale úplně bez chuti. Napřed jsem si myslel, že je to špatným létem, ale když jsem nechal plody přezrát, že už padaly, stejně byly naprosto bez chuti. myslím, že už to naznačovala loňská sklizeň, ale nebylo to v takové míře. Podle cedulky na stromku při koupi se také jedná o Red Haven. Nevíte někdo kde je chyba? 

Díky

Red Haven
Red Haven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.211 (?), 30.10.2010 18:05

Ač neznám vaši oblast pěstování.

1./ Odrůda nebude asi Red haven.

2./  Na stromku bylo ponecháno mnoho plodů.

Musíte příště silně protrhávat. Letos byl trochu nešťastný rok, ani jablka nemají očekávanou chuť. Hrozny mě úplně zklamaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.62 (?), 31.10.2010 7:54

Omlouvám se, je to Plzeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika