Radosť



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?)
19.4.2019 9:16

Shraz je jedna z mála žlutomasých nektarinek, co má zvonkovité květy. Jak dlouho mně vydrží, nevím. Podnož je, mám takový dojem, obyčejný broskvoňový semenáč. Jediná nektarinka, která dosáhla větších rozměrů než zašla, byla Harko. Měl jsem zato, že jste taky z jihozápadního Slovenska, ale podle rozkvétání Shrazu asi někde z chladnější polohy. Marný boj? Z hlediska broskvoní tak trochu ano. Jak vidíte hodně stromků má tady krátkou životnost. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 98.52 (?), 18.4.2019 20:35

Pre mňa sú tiež broskyne, marhule a hrozno TOP ovocie. 

Inak máte asi dobrú polohu na pestovanie, už viacero odrôd otestovaných-ochutnaných, aspoň že neni u Vás to pestovanie až taký marný boj, tak nech sa darí...

Ja som vlastné marhule ešte neochutnal, uvidíme ako to dopadne tento rok...

A nektarinky u Vás ako? U mňa Shraz akurát začína bohato kvitnúťsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 19.4.2019 9:16

Shraz je jedna z mála žlutomasých nektarinek, co má zvonkovité květy. Jak dlouho mně vydrží, nevím. Podnož je, mám takový dojem, obyčejný broskvoňový semenáč. Jediná nektarinka, která dosáhla větších rozměrů než zašla, byla Harko. Měl jsem zato, že jste taky z jihozápadního Slovenska, ale podle rozkvétání Shrazu asi někde z chladnější polohy. Marný boj? Z hlediska broskvoní tak trochu ano. Jak vidíte hodně stromků má tady krátkou životnost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 72.95 (?), 20.6.2019 23:04

Po bohatej násade kvetov na broskyni Radosť v skleníku bola aj bohatá násada plodov - musel som robiť viackrát prebierku-cca150plôdikov. Bohužiaľ po tom minulotýždňovom tropickom počasí - teploty nad 30°C vonku, mi začali listy žltnúť, opadávať a množstvo plodov opadávať a scvrkávať sa, akoby si stromček bral výživu z plodov... zaujímavé, že zožltli listy len na niektorých vetvičkách (tie viac oslnené a s väčšou násadou plodov) a iné v tieni zostali zelené.

Z južnej strany som odstránil polykarbonát, aby bolo viac svetla v skleníku a vyzerá, že práve tam najviac oslnené časti zožltli.

Môžu byť problém pre broskyňu teploty 30°C-40°C? Na teplomeri som mal za ten týždeň max 43,1°C, ale bol asi oslnený... Réva je v týchto podmienkach úplne v pohode.

Zavlažil som, prihnojil a zatienil južnú stranu, ďalej sa uvidí...

Problémom sú vysoké teploty alebo výživa?

zožltnuté vetvičky
zožltnuté vetvičky
opad plodov+zelené vetvičky dole
opad plodov+zelené vetvičky dole
scvrkávanie plodov
scvrkávanie plodov
scvrkávanie plodov
scvrkávanie plodov
plodky OK
plodky OK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 251.95 (?), 21.6.2019 9:28
Řekl bych, že to je teplotou. Při teplotách kolem 40 broskvone venku příliš netrpí. Ale ve skleníku je to jinak. Vzduch proudí méně a vyšší vlhkost omezuje odpar a tím i samochlazení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 22.6.2019 16:25

To mě mrzí, že nemáte z Radosti radost. Mně začala podivně skomírat asi třetí nebo čtvrtá Sunhavenka. Jelikož se při zavlažování propadá hlína kolem stromku do chodeb od myší, tak si myslím, že to způsobují právě myši. To není jediný stromek, co se to kolem něj propadá. Ten zvukový plašič není vůbec k ničemu. Mám ho tady od minulého jara a myši si vesele rejdí v jeho těsné blízkosti. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 72.95 (?), 23.6.2019 22:38

No dúfam, že niečo sa tam urodí, za 3 roky som ochutnal jeden plod. Vonku na zahrade sa tiež niečo rysuje na Favorite Morettiny a Shraze.

Tento rok bol ale na jar silný tlak monílie a kučeravosti, keď celý mesiac máj prepršalo... Stromky to poznačilo, ale už sú OK.

S tými myšami to je dlhý boj... tu je to podobné, okolo stromkov samá diera, našťastie zatiaľ hlinu len prevzdušňujú... a tento rok sa tie myšiská prevŕtali ešte aj do zeleninových hriadok, kde ešte nikedy neboli... to už fakt jedine pri sadení dať koreňový bal do králičieho pletiva a zeleninu pestovať na vyvýšených záhonoch...

Ešte k tej Radosti - zaujímavé, že jedna vetvička má listy krásne zelené a druhá je úplne KO - žlté/oranžové listy, alebo až bez listov...

...a práve Radosť v skleníku som sadil do výkopu cca 1x1m obkolesený králičim pletivom kvôli problémom s myšami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 14.8.2017 7:12

Ahojte,

Prva uroda, radost a redhaven z plantexu, radost po prebierke raz take plody ako redhaven bez prebierky (1.uroda na 3rocnych stromkoch), chutovo vyborne, v rodine chutili velmi (mozno aj preto ze broskyne nemame), takze viem porovnat iba s kupovanymi plodmi a tam je rozdiel v kvalite obrovsky.

Flamingo, Fairhaven, Halehaven a Cresthaven boli dosadene na jar takze zhodnotit odrody neviem, zatial :) 

rozdiel medzi ovocim kupenym (podtrhnutym) a dopestovanym (obrate zrele) je obrovsky, u broskyn sa mi zda z ovocia ten rozdiel najvacsi







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 14.8.2017 9:47

Pokud máte ten RH, co má soused, tak máte nejlepší broskvoň, pokud máte ten "standartní", tak to není ani průměr. smiley Každopádně dobrou chuť. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 14.8.2017 12:43

je v obehu viacej klonov RH?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 14.8.2017 12:46

Třeba Jirka (FM) psal, že má taky ten "sousedův" - vynikající. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika