Radosť



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?)
7.4.2019 20:40

Tento rok mám bohatú násadu kvetov na broskyni Radosť v skleníku, už začínajú kvitnúť, ale bohužiaľ sa opakuje problém s vyžieraním kvetov mravcami. V kvetoch, kde boli mravce chýbajú zárodky plôdikov aj s piestikom - úplne ich vyžrali angry

Okolo kmeňa som nasypal kypriaci prášok do pečiva Doktora Etkera - originál wink - (difosforečnan, uhličitany sodné). Na chvíľu to vzdali, ale keď to zvlhne, bude to asi neúčinné...

Nemá prosím niekto ešte nový fígel (okrem chemstopu) proti týmto potvorám?

Mravce v kvetoch broskyne Radosť
Mravce v kvetoch broskyne Radosť
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 13.8.2017 22:06

Řezat se bude hodně, protože všechno má i svoje nevýhody. O pana PP mám starost, protože mám zřejmě na svědomí ty jeho broskvoně a meruňku, které v této poloze budou horko těžko někdy něco mít. Myslím, že skleník kvůli nim stavět nebude. Takový Bunny to bere pod Tatrami více sportovně. Vzpomínám na nedávno oživené vlákno s názvem "jak budete chránit svoje meruňky proti víkendovému mrazu", kde pán Paľo píše ono známé Čo povedať k názoru p.PP, že propagujeme pestovanie marhúľ na Vysočine? Iba toľko, že nám o úspešnom pestovaní napísali samotní obyvatelia Vysočiny. Komentár netreba. Neveriaci Tomáš si nikedy neprizná, že sa zmýlil. Sloviečko "pardon" od neho nikedy nečakaj.

Nevím no, skutečnost je možná docela jiná než tohle "sranda psaní" od velkomožného pána ze Senice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.26 (?), 24.6.2019 19:45

Chcem sa vás opýtať, ako sa darí vašej broskyni v skleníku?

Ja som zasadil na jeseň mladú broskyňu, no veľmi sa jej nedarí, preto vážne uvažujem o jej presadení do fóliovníka, myslíte, že sa jej tam bude dariť lepšie?

S pozdravom Ičo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 26.135 (?), 30.6.2019 14:01

Zdravím Ičo, záleží od podmienok v akých pestujete, najskôr treba zistiť, prečo sa jej vonku nedarí, či by to fóliovník zlepšil.

Ja som ju sadil do skleníka na skúšku pre vytvorenie iných podmienok - ochrana pred jarnými mrazmi, krytý priestor je dobrý proti kučeravosti, ale zase môžu nastať iné problémy.

Mám broskyne aj vonku, takže v skleníku je to na doplnenie, keby nebola úroda vo vonkajších podmienkach.

Kúpte druhú aj do fóliovníka a môžete porovnaťwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.165 (?), 7.4.2019 20:40

Tento rok mám bohatú násadu kvetov na broskyni Radosť v skleníku, už začínajú kvitnúť, ale bohužiaľ sa opakuje problém s vyžieraním kvetov mravcami. V kvetoch, kde boli mravce chýbajú zárodky plôdikov aj s piestikom - úplne ich vyžrali angry

Okolo kmeňa som nasypal kypriaci prášok do pečiva Doktora Etkera - originál wink - (difosforečnan, uhličitany sodné). Na chvíľu to vzdali, ale keď to zvlhne, bude to asi neúčinné...

Nemá prosím niekto ešte nový fígel (okrem chemstopu) proti týmto potvorám?

Mravce v kvetoch broskyne Radosť
Mravce v kvetoch broskyne Radosť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 238.146 (?), 12.4.2019 17:58

Bohatá násadu kvetov na broskyni Radosť v skleníku.

Kypriaci prášok zabral iba na chvíľu, kým nezvlhol. Do boja som nasadil škoricu, okolo kmeňa aj do pazúch konárov... noo posypal som celú broskyňu... počet mravcov sa zredukoval a aspoň to krásne vonia smiley

Radosť v skleníku
Radosť v skleníku
Radosť v skleníku
Radosť v skleníku
Škorica v pazuchách
Škorica v pazuchách
Škorica okolo kmeňa
Škorica okolo kmeňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.4.2019 14:33

yessmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 83.129 (?), 14.4.2019 13:06

Skleník je tu výhoda, pretože škorica na broskyni je v suchu, dážď ju nezmije smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.4.2019 18:40

Mně se to líbí. Skleník máte jen pro tuhle broskvoň, nebo v něm pěstujete i zeleninu? Stromek vypadá zdravě. Žádné Pseudomonas syringae a podobné schválnosti. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 14.86 (?), 17.4.2019 21:28

Vďaka. Pôvodne bol určený na zeleninu-rajčiaky a papriky, ale tieto teplomilky plodia paradoxne vonku na priamom slnku o dosť lepšie - rajčiaky pri stene v nádobách a papriky na hriadke. Minulý rok dorástli papriky vonku do cca pol metra a boli obypané plodmi, čo som čumel indecision. Aktuálne mám skleník napraskaný - dva korene révy, broskyňa+štep Vehardy wink, pažítka, ligurček,šalát, hrach,jahody a priesady. Škoda, že je taký malý...4,75m2. Keby bol väčší dám tam aj marhuľu. Takže sa budem ešte snažiť urobiť z toho stromčeka aj marhuľu (možno aj nektarinku).

Kučeravosť na broskyni tiež neni, ale mravcom sa tam náramne páči... keď som ho otvoril dnes po utesnení proti mrazom, zbehli sa tam do teplúčka mravce z celého okolia...

Inak ale, keď nehrozia mrazy, mám ho stále vetraný - vyberám niektoré bočné polykarbonáty a nahradzujem mriežkami, aj kvôli múčnatke na hrozne, čiže hlavne slúži ako strieška proti dažďu a krupobitiu...

Pán Petr, a Vy máte skleník? Pestujete aj zeleninu, alebo máte najradšej broskyne a marhule?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.4.2019 14:26

Ve skleníku bych rychlil zeleninu. Ta ale musela ustoupit "mánii" s broskvoněmi a meruňkami. Co se týče broskvoní, tak jak psal Marek TT: "Mám tady veľa takých mrzákov"smiley, zvlášť letos nastalo nějaké větší "vymírání druhů"smiley, ale řídím heslem "krok vzad, dva kroky vpřed", takže se snažím ztráty nahrazovat. Nebo praskne jeden sud na vodu, tak koupím dva nové. Nevýhodu proměnit ve výhodu.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika