Radosť



host - 224.32 (?)
10.8.2014 16:09

O Radosti sa píše že dozrieva 10-12 dní po Redhavene takže skutočnosť je trochu iná. Ďakujem za odpoveď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 58.151 (?), 9.8.2014 16:25

Určiť dátum dozrievania u konkrétnej odrody je diskutabilné... Ten kto broskyne pestuje vie, že broskyne konkrétnej odrody nedozrejú naraz v jeden deň. môže to byť rádovo niekoľko dní. Záleží to pravdepodobne na vela faktoroch ktoré to dokážu ovplyvniť. Odroda Redhaven mi dozrieva koncom júla. Rok 2014 bol trochu rýchlejší, tak asi o týždeň. Odroda Radosť mi dozrieva asi týždeň po RH. Približne...:)...Koniec dozrievania Redhavenu sa prekrýva zo začiatkom dozrievania Radosti... dovolím si tvrdiť... je tomu tak v oblasti kde broskyne pestujem ja...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.32 (?), 10.8.2014 16:09

O Radosti sa píše že dozrieva 10-12 dní po Redhavene takže skutočnosť je trochu iná. Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 185.204 (?), 10.8.2014 10:51

...ale chuť mi pride čosi lepšia ako u Redhavenu.

Zde v zemích věčného letního slunce a stabilně teplého počasí, by všechny odrůdy byly jedna velká RADOST. Ovšem spíše se dává přednost banánovníkům, pomerančovníkům, fíkovníkům a podobně. V našich podmínkách je kvalita plodů broskví nejistá. Redhaven může být vynikající, nebo často jen průměrný. Oceňuji snahu pana Stana o pořízení všech odrůd vyšlechtěné Gustavem Čejkou. Jistě bych byl rád nejenom já, kdyby přispěl maximem komentářů a fotkami těchto odrůd. Samozřejmě nejenom on a nejenom těchto odrůd. Děkuji.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.32 (?), 10.8.2014 15:53

Peter ako to vyzerá s vašim HALEHAVENOM, bolo by dobré keby ste o ňom niečo napísali až Vám dozreje či bude mať tak kvalitné plody ako ste mali minulý rok, alebo je to odroda ktorá je vhodná len do najteplejšich cblastí. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.46 (?), 9.8.2014 14:51

Stano ktorá odroda dozrieva skor Flamingo alebo Radosť? Tá hrubšia šupka vadi alebo nie? Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 12.8.2014 13:23

Pre pána 224,46-skôr u mňa začalo dozrievať Flamingo, a to o 2-3dni.o šupke som písal že je možno o niečo hrubšia, ale mne pri priamej konzumácii nevadí.

Pre p.P z Pardubíc-mojou snahou nebolo mať všetko čo vyšľachtil p.Čejka, ale v tej dobe zo stredneskoro zrejúcich odrôd boli v ponuke našich škôlok iba B.J.Elberta, Halehaven,Sunhaven, Fairhaven a Redhaven takže nebolo čo riešiť.Bola to dobrá voľba, a keby som plánoval úrodu predávať, kľudne by som ich vysadil znovu.Ako záhradkár však rád skúšam nové odrody.V uverejňovaní fotiek broskýň,okrem potechy oka nevidím žiadny zmysel lebo medzi odrodami sú tie rozdiely takmer nebadaťeľné, oproti takým slivkám, marhuliam... Pekný deň praje Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 12.8.2014 16:13

Máte pravdu, pane Stano, že rozdíly nejsou velké. Nebo kupříkladu ten můj vyfocený 230 gramový plod Redhavenu měl netypické tygrování, když většinou mají plody této odrůdy jen červené tečkování, které se postupně "slévá" v červené líčko na základní žluté barvě slupky. Podobné tečkování, bez tygrování, má i Flamingo. Mně broskvová sezóna letos nevyšla. Mimo Flaminga bylo všude jen pár plodů a z těchto pár jich nakonec většina padla za oběť moniliové hnilobě. Proto jsem rád, když vidím vyfocené pěkné plody, které druhým i chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.39 (?), 13.8.2014 22:50

Ďakujem Vám Stano za odpoveď, Aké odrody broskýň ešte pestujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.151 (?), 9.8.2014 16:30

Ja si nemyslím že by Radosť mala nejako neštandardne hrubú šupku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.151 (?), 10.8.2014 20:30

Rok 2014 je atypický. Odroda Cresthaven, ktorú som minulý rok oberal (sklízel) 31.8. je už takto nádherne vyfarbená... určite bude zrelá oveľa skôr...(vybral som tú najvyfarbenejšiu)...:)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika