Radosť



host - 156.1 (?)
8.8.2014 9:25

Zo štyroch stromv tejto odrody mám ešte posledný.S pisaťeľom predomnou úplne súhlasím, je to veľmi kvalitná broskyňa.Na rozdiel od Redhavenu, kôstka sa oddeľuje od dužiny pred plnou zrelosťou.V mojich podmienkach (vysoká spodná voda),trpí mierne glejotokom.Na tom istom podpníku (BVA-2),mám aj Flamingo, ktoré sa mi javí ako plastickejšia odroda, a pre mňa je No.1.   Stano 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 227.46 (?), 4.8.2014 15:35, zobrazeno: 45758x

Má niekto túto odrodu broskyne?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.52 (?), 6.8.2014 21:28

Tak nikto nemá túto odrodu broskyne kto by ju zhodnotil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.154 (?), 7.8.2014 19:50

Radosť je menej rozšírená asi preto, že sa veľmi podobá na Redhaven. Zreje asi 5-10 dní po nej. Pochádza z kríženia Redhaven x Cresthaven. Má dávať veľké percento výberových plodov. Nemôžem hodnotiť, tiež ju nemám.  Zo slovenských broskýň šľachtiteľa Gustáva Čejku mám Fénix, Luna, Albatros, Flamingo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.53 (?), 7.8.2014 21:40

Podobá sa na Redhaven vzhľadom alebo chuťou plodov? Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.82 (?), 8.8.2014 8:02

To asi oboje. Radosť bude rozhodne veľmi kvalitná broskyňa súdiac podľa rodičovského páru. Odolnosť proti mrazu podľa literatúry na úrovni RH, čiže veľmi dobrá. Veľa ľuďí asi siahne po známej a overenej Redhaven, než po neznámej Radosti. Ak si ju vysadíte, určite nebudete sklamaný. Je to posledná broskyňa od Gustáva Čejku a po takých peckách ako Flamingo, alebo Albatros asi nepustil do množenia nič horšie. Laťku mal nastavenú dosť vysoko, čo sa týka chuti i vhodnosti pre slovenské podmienky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.1 (?), 8.8.2014 9:25

Zo štyroch stromv tejto odrody mám ešte posledný.S pisaťeľom predomnou úplne súhlasím, je to veľmi kvalitná broskyňa.Na rozdiel od Redhavenu, kôstka sa oddeľuje od dužiny pred plnou zrelosťou.V mojich podmienkach (vysoká spodná voda),trpí mierne glejotokom.Na tom istom podpníku (BVA-2),mám aj Flamingo, ktoré sa mi javí ako plastickejšia odroda, a pre mňa je No.1.   Stano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.35 (?), 8.8.2014 16:00

Čítal som o Radosti že má hrubšiu šupku, je to pravda? Keď máte aj to Flamingo tak to sa Vám javí ako chutnejšie keď ste napísali že je to pre Vás No.1? Ďakujem Vám za odpovede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 8.8.2014 17:38

Šupka je možno o niečo hrubšia, ale na rozdiel od Flaminga sa zle lúpe.V chuti žltomäsých odrôd, celkovo nejaké veľké rozdiely nehľadajte.Kompóty z lúpaného, v správnej chvíli obraného Flaminga sú fantastické, kľudne aj keď sú dva roky staré.To sa pri zaváraní zo šupkou nedá povedať.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.151 (?), 8.8.2014 20:03

Mám 10 stromčekov odrody Radosť.Sú v treťom roku. Nebudem ju ešte hodnotiť ale chuť mi príde o čosi lepšia ako u Rrdhavenu. Dúfal som pri kúpe že dozrievanie bude neskoršie. Dozrievala mi len pár dní po Redhavene. Rast stromčekov je výrazne pomalší ako u RH. Odlučitelnosť kôstky je slabšia ako som očakával. Možno mám velké nároky:) Minulý rok som mal na jednom stromčeku broskyňu o váhe 300gr. Ale to bola asi výnimka.:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.46 (?), 9.8.2014 14:58

Asi o koľko dní neskor Vám Radosť dozrievala po Redhavene? Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika