Radikální řez broskvoně



host - 91.196 (?)
19.8.2020 19:39

Možná měla Vaše nekt. kadeřavost, ale je pravděpodobná souhra s explozivním výskytem mšic+monilie Radost nad opuknutím může být v roce příštím vystřídána zklamáním, kterého projev si pak nemusíte dát do souvislostí... Výše zobrazená broskvoň vykazuje pauzu-prodlevu v dobré péči, řez není všeřešící- s výjimkou pařezovéhofrown. Větve+kmen nesou stopy předchozích zásahů, tkáně z venku neviditelné jsou zjizvené. Naději bych viděl v kořenech, nejen těm by významně prospěla důkladná, vhodná agrotechn.péčeenlightened

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 188.85 (?), 19.8.2020 14:18, zobrazeno: 4923x

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li je možné omladit broskvoň na obrázku řezem všech tří větví nad kmenem. Uříznout vše a zůstaly by tam jen tři pahýly. Obroste to? A kdy případně tento radikální řez provést? Teď nebo na jaře? Strom je příliš vysoký.Děkuji vám za rady... Monika

broskvoň
broskvoň
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.85 (?), 19.8.2020 14:22

Foto pro přesdstavu velikosti

foto velikosti
foto velikosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 19.8.2020 14:27

Stávající stav je důsledek zanedbaného řezu v minulosti. Odříznutí větví na pahýly znamená likvidaci stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.85 (?), 19.8.2020 14:36

Viděla jsem jednou jak seřezali mnohem větší strom třešně, skoro až na kmen a krásně to vše obrostlo. Já jsem nyní provedla řez prosvětlovací... takto jsem strom převzala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 19.8.2020 16:14

Broskvoň není třešeň,i když je v rodu prunus její nejblišší příbuznou.Vámi navrhovaný řez, navíc v tuhle dobu je na 100% řezem posledním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.173 (?), 19.8.2020 18:29
Podobný řez jsem u nektarinky vykonala začátkem srpna. A to proto že chytla silnou kadeřavost a nektarinky pak začli v nedozralém stavu hnít a kostrbatět. Tak jsem to seřezala pořádně. Vypadalo to hrozně ale už znovu obrostla tak si myslím že drevo stihne do zimy vyzrát. Ted bych to neriskovala seřezat úplně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 19.8.2020 19:39

Možná měla Vaše nekt. kadeřavost, ale je pravděpodobná souhra s explozivním výskytem mšic+monilie Radost nad opuknutím může být v roce příštím vystřídána zklamáním, kterého projev si pak nemusíte dát do souvislostí... Výše zobrazená broskvoň vykazuje pauzu-prodlevu v dobré péči, řez není všeřešící- s výjimkou pařezovéhofrown. Větve+kmen nesou stopy předchozích zásahů, tkáně z venku neviditelné jsou zjizvené. Naději bych viděl v kořenech, nejen těm by významně prospěla důkladná, vhodná agrotechn.péčeenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 19.8.2020 20:29

Než jej radikálně upravovat a čekat co z něj bude, volil bych náhradu novým stromkem. Než se ten Váš po radikálním řezu zmátoří, nový bude již dávno plodit.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.85 (?), 19.8.2020 21:38

Moc vám všem děkuji za rady. Radikálně tedy řezat nebudu... mám strach Jelikož docela plodila, tak to zkusím ještě nějak prořezat. Pokud by to prasklo, tak teprve zasadím nový stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.192 (?), 19.8.2020 23:18

Určitě bych zjara zasadila na jiné místo novou, tahle už odchází - viz kůra a dřevo větví, poškození dole na kmeni. Zatím můžete nechat tuhle dožít. Broskvoň po broskvoni se stejně sázet nemá, to byste pak musela měnit zeminu v dost velké jámě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika