Kdy zastřihávat broskvoně



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?)
16.3.2010 21:17

prosím zkuste mi nekdo odpovedet-nez se to tady zapise uplne...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.3.2010 18:33

ten jeden stromek uzaliju snadno, i kdyz mit jich vice uz bylo moc-pres leto tu je upal a k tomu sucho, dokonce houb.choroby si stezuji, ze tu nemuzou vyrasit jejich spory :-D

snad konecne jen posl.dotaz-pise se, ze jako podnoz do vapen.půd je broskvomandlon, ostatni chteji kysele pH? mám pH cca 5,8-6,3 tak me zajima, zda to mam takto nechat nebo tam dat trochu dolomitickeho vapence...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 16.3.2010 19:35

Máte pravdu, jako vrba. Ale v tom smyslu, že jakýkoli silnější řez vyvolá nezvladatelnou záplavu vlků. Jednou víc říznete a už budete muset řezat pořád a hodně abyste měli alespoň nějakou korunu. Ale dělejte si to jak chcete, vy se s tim budete muset mořit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 16.3.2010 20:41

To není pravda - proč by měla při pravidelném řezu dělat vlky?? Jedině snad, když ji člověk nechá růst jak dříví v lese (a neřeže jako vy),a pak najednou ji silně zmladí. Pak ano, jako každý jiný strom.  Táta také říkával, že broskvoň roste jak vrba, ale v tom smyslu, že je to krátkověký strom a nějaká chyba v řezu se u něj ztratí (samozřejmě kromě založení korunky).           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.3.2010 21:17

prosím zkuste mi nekdo odpovedet-nez se to tady zapise uplne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 16.3.2010 21:39

Pouze pokud vím by neměl hnůj přijít přímo do kontaktu s kořeny při sázení. Do jámy dolů ano. Zem na zasypání je lépe smíchat s kompostem.      L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 16.3.2010 23:12

To nevím proč, ale dělá. Stačí seříznout mladý stromek podle často opakovaných rad a nějaká normální koruna je téměř vyloučená. (taky se podívejte jak je většina broskvoní ošklivá)

No a mimochodem jste to psal i ve vašem příspěvku na který jsem reagoval, jenže vy to z nějakého podivného důvodu považujete za kladnou vlastnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 16.3.2010 21:23

Ve statkových hnojivech, v kompostu i v půdě jsou houby, bakterie, aktinomycety, aj. Že by přiměřené hnojení statkovými hnojivy zvyšovalo riziko napadení stromůdřevokaznými houbami, je nesmysl.
 A propoś - kde jste to četl??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.3.2010 22:00

ne zcela drevokaznymi houbami, ale obvykle byva v kompostech a hnojich velke mnozstvi hub rodu Fusarium a dela to neplechu mnohym rostlinam, a jelikoz broskvone a merunky jsou trosku choulostivejsi na napadeni houbami tak jsem mel mensi strach...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika