Princess nahrada za Suncrest?



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?)
10.6.2020 20:21
Zdravím pán Petr.Ja mám na odrode broskyne Princess len 3 plody a je to moja prvá úroda tejto sorty.Podľa toho čo som o nej čítal, by mala mať žltú dužinu.Kučeravosť mala len na pár listoch, mám ho na podpníku Adesoto v tvare štíhleho vretena.
Princess
Princess
Princess
Princess
Princess
Princess
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.3.2019 11:41

Nemáte náhodou někdo taky stromek broskvoně Princess z Clivie Bratislava? Co lze očekávat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 5.3.2019 17:55

Tři roky po sobě jí Petře vymrzly květní pupeny, takže odrůda o ničem.Vyřazena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.3.2019 18:22

Měla by být na cenné slivoňové podnoži, ale už si nevzpomínám, jestli se to tenkrát dalo poznat při výsadbě. Vypadala dost špatně, ale minulý rok pěkně vyrazila. S těmi jarními mrazy to začal být problém právě u těchto celočervených amerických specialit. Nevyhodil jsem zatím žádnou jen proto, že jsem je kdysi tak dlouho sháněl a těšil se na ně. Hlavně na slavnou Royal Glory. Ten Vistarich se možná taky zachrání, i když přišla tenkrát polovina stromku černá (zmrzlá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.5.2020 17:21

Snad se konečně dočkám nějakých plodů, vážení broskvoňoví přátelé. Doufám, že to nebudou nějaké bělomasky, to bych se namích. smiley Stromek přežil to brutální odumírání pupenů a snaží se dohnat, co zameškal. Poslali mi ho ještě z Clivie Bratislava. Tak co se vyklube s Princess?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.6.2020 18:02

Zdravím Jiřího 1968 a pana Morvaje. Vypadají Vaše malé plody této odrůdy podobně?

Princess?
Princess?
Princess?
Princess?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 10.6.2020 20:21
Zdravím pán Petr.Ja mám na odrode broskyne Princess len 3 plody a je to moja prvá úroda tejto sorty.Podľa toho čo som o nej čítal, by mala mať žltú dužinu.Kučeravosť mala len na pár listoch, mám ho na podpníku Adesoto v tvare štíhleho vretena.
Princess
Princess
Princess
Princess
Princess
Princess
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2020 20:32

Taky ji máte z Clivie BA? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 10.6.2020 21:11

Jak už jsem napsal výše, Princess jsem zrušil.Ve stejnou dobu dozrávájící Suncrest, Symphonie a Elegant Lady jsou mnohem odolnější na mráz a choroby i chuťově jsou o nějaký ten level výš (u mně Top trojka).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 10.6.2020 21:57

Áno, mám ju aj ja z Klívie.No uvidím aký bude mať ďaľší osud stromček Princess, keďže preferujem jablone, a z marhúľ a broskýň by som chcel nechať len tak po 5 stromov.Z mojej mini škôlky chcem vysadiť na jeseň niektoré jablone, a môže sa stať, že čierny Peter padne na odrodu Princess a na jej miesto pôjde jabloň Pacific rose na podpníku m26.

Pacific rose
Pacific rose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.6.2020 23:18

Tak to jste mě moc nepotěšil, pane Morvaji, že chcete dávat místo broskvoně jabloň. Co se dá dělat. Můžeme být rádi, že nějaké broskvoně máte a podělíte se s námi o svoje zkušenosti a připojíte k tomu i pár fotek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika