Princess nahrada za Suncrest?



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
24.6.2018 13:48

Souhlasím s Mimmem, další problém vidím v podnoži BVA-2,kerá se hodí do záhřevných lehkých zemin.V utuženém a studeném jílu broskvoně zpočátku bujněji rostou na úkor kvetení a plodnosti, letorosty špatně vyzrávájí a květní pupeny a květy jsou častěji poškozovány zimními a jarními mrazy.Po nějaké době (tady po5-8 letech) broskvně na řadě BVA začnou trpět chlorozami a odcházejí na kořenovou asfyxii.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 234.48 (?), 23.6.2018 22:18

Zdravím Jirko, ďakujem za odpoveď, podnož mám B-VA2. Pôda je ťažká, ílovitá, kyslejšia. Strom rastie bujne, ale rast ide len do dreva. Agrotechnické postupy mám rovnaké u všetkých odrôd broskýň ktoré mám. Na 6 ročnom strome mám asi 15 plodov. Fairhaven ani u mňa nedosahuje dobrých chuťových kvalít. Redhaven je určite chutnejší.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 23.6.2018 22:23

Já jsem se ale ptal na Princess. frown Ohledně Suncrestu souhlasím s Michalem, ohledně Flaminga nesouhlasím s Jirkou. Flamingo se zlepšuje rok od roku a je to totální držák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.48 (?), 23.6.2018 23:09

Zdravím Petr ako je u vás Suncrest odolný na zimné mrazy? Nevymŕzajú mu kvetné pupene v zime? 

U Fairhavenu nevidím lepšiu odolnosť na zimné mrazy ako u Redhavenu, Flaminga, Cresthavenu. Fairhaven tu niekto doporučoval do chladnejších polôh ako odolnejší na zimné a jarné mrazy.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.6.2018 8:17

Prostě tady Flamingo nedozraje do přijatelné kvality i kdydy jsi se Petře na hlavu stavěl a můžeš s tím nesouhlasit jak chceš.Co se týká Princess, tak jsem jí i s Vistrarychem vykopal.Nepovedené zmetky, nízká mrazuodolnost, náchylné k monilii a dalším nemocem.Takže měnit Suncrest za Princess považuju za nerozumné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 24.6.2018 10:31

Z Vistarichu byl před časem nadšený Milan a Princess byla taky v popředí zájmu. Ptám se proto, že je mám z Clivie a měly by být na slivoňových podnožích, takže je tady perspektiva, že nějaký čas vydrží. Oba stromky se počátečním šoku vzpamatovali a pěkně rostou. Suncrest mně před rokem nebo dvěma vymrzl v květu stejně jako ty kalifornské odrůdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.41 (?), 24.6.2018 10:52

Výbornú chuť má Suncrest. 

Veľmi dobrú chuť má Redhaven. 

Priemernú chuť majú Flamingo a Cresthaven.

Slabo priemernú chuť má Fairhaven. 

Jirko 1968 nemyslím si že by u vás Flamingo dobre nedozrelo, skôr to bude odrodou. Mám lepšiu pestovateľskú polohu ako máte vy.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 24.6.2018 11:20

Michal: Suncrest pěstuji mimo jiné v Třebíči v 480 m. n. m. blízko domu v písčito-hlinité půdě. Za posledních 8 let mi nikdy nevymrzly pupeny v zimě, jen jednou namrzly květy a plůdky a plody byly pak zdeformované a nejedlé. Pokud nepřidávám hnůj nebo kompost, jsou přírůstky větví malé. To má i určitý vliv na plodnost v dalším roce. Plody jsou však vždy nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.41 (?), 24.6.2018 11:31

Mimmo: Ďakujem Vám za radu, skúsim Suncrest prihnojiť.      Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.6.2018 13:48

Souhlasím s Mimmem, další problém vidím v podnoži BVA-2,kerá se hodí do záhřevných lehkých zemin.V utuženém a studeném jílu broskvoně zpočátku bujněji rostou na úkor kvetení a plodnosti, letorosty špatně vyzrávájí a květní pupeny a květy jsou častěji poškozovány zimními a jarními mrazy.Po nějaké době (tady po5-8 letech) broskvně na řadě BVA začnou trpět chlorozami a odcházejí na kořenovou asfyxii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.164 (?), 24.6.2018 21:09

U mna je to ako u Petra. Takisto sa Flamingo z roka na rok zlepsuje, asi mu vyhovuju tieto teple leta, mam aj Redhaven, a v poslednych rokoch ho Flamingo valcuje :-). Ma taku broskynovejsiu chut, u RH niektore su take akoby jalove, tazko to pomenovat, a aj deckam chuti viecej flamingo :-) Tento rok zase ale pozorujem na Flamingu bola invazia vosiek a blizko stojaca RH, tam nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika