Princess nahrada za Suncrest?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
23.6.2018 22:23

Já jsem se ale ptal na Princess. frown Ohledně Suncrestu souhlasím s Michalem, ohledně Flaminga nesouhlasím s Jirkou. Flamingo se zlepšuje rok od roku a je to totální držák.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 234.48 (?), 23.6.2018 22:18

Zdravím Jirko, ďakujem za odpoveď, podnož mám B-VA2. Pôda je ťažká, ílovitá, kyslejšia. Strom rastie bujne, ale rast ide len do dreva. Agrotechnické postupy mám rovnaké u všetkých odrôd broskýň ktoré mám. Na 6 ročnom strome mám asi 15 plodov. Fairhaven ani u mňa nedosahuje dobrých chuťových kvalít. Redhaven je určite chutnejší.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 23.6.2018 22:23

Já jsem se ale ptal na Princess. frown Ohledně Suncrestu souhlasím s Michalem, ohledně Flaminga nesouhlasím s Jirkou. Flamingo se zlepšuje rok od roku a je to totální držák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.48 (?), 23.6.2018 23:09

Zdravím Petr ako je u vás Suncrest odolný na zimné mrazy? Nevymŕzajú mu kvetné pupene v zime? 

U Fairhavenu nevidím lepšiu odolnosť na zimné mrazy ako u Redhavenu, Flaminga, Cresthavenu. Fairhaven tu niekto doporučoval do chladnejších polôh ako odolnejší na zimné a jarné mrazy.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.6.2018 8:17

Prostě tady Flamingo nedozraje do přijatelné kvality i kdydy jsi se Petře na hlavu stavěl a můžeš s tím nesouhlasit jak chceš.Co se týká Princess, tak jsem jí i s Vistrarychem vykopal.Nepovedené zmetky, nízká mrazuodolnost, náchylné k monilii a dalším nemocem.Takže měnit Suncrest za Princess považuju za nerozumné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 24.6.2018 10:31

Z Vistarichu byl před časem nadšený Milan a Princess byla taky v popředí zájmu. Ptám se proto, že je mám z Clivie a měly by být na slivoňových podnožích, takže je tady perspektiva, že nějaký čas vydrží. Oba stromky se počátečním šoku vzpamatovali a pěkně rostou. Suncrest mně před rokem nebo dvěma vymrzl v květu stejně jako ty kalifornské odrůdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.41 (?), 24.6.2018 10:52

Výbornú chuť má Suncrest. 

Veľmi dobrú chuť má Redhaven. 

Priemernú chuť majú Flamingo a Cresthaven.

Slabo priemernú chuť má Fairhaven. 

Jirko 1968 nemyslím si že by u vás Flamingo dobre nedozrelo, skôr to bude odrodou. Mám lepšiu pestovateľskú polohu ako máte vy.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 24.6.2018 11:20

Michal: Suncrest pěstuji mimo jiné v Třebíči v 480 m. n. m. blízko domu v písčito-hlinité půdě. Za posledních 8 let mi nikdy nevymrzly pupeny v zimě, jen jednou namrzly květy a plůdky a plody byly pak zdeformované a nejedlé. Pokud nepřidávám hnůj nebo kompost, jsou přírůstky větví malé. To má i určitý vliv na plodnost v dalším roce. Plody jsou však vždy nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.41 (?), 24.6.2018 11:31

Mimmo: Ďakujem Vám za radu, skúsim Suncrest prihnojiť.      Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.6.2018 13:48

Souhlasím s Mimmem, další problém vidím v podnoži BVA-2,kerá se hodí do záhřevných lehkých zemin.V utuženém a studeném jílu broskvoně zpočátku bujněji rostou na úkor kvetení a plodnosti, letorosty špatně vyzrávájí a květní pupeny a květy jsou častěji poškozovány zimními a jarními mrazy.Po nějaké době (tady po5-8 letech) broskvně na řadě BVA začnou trpět chlorozami a odcházejí na kořenovou asfyxii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.164 (?), 24.6.2018 21:09

U mna je to ako u Petra. Takisto sa Flamingo z roka na rok zlepsuje, asi mu vyhovuju tieto teple leta, mam aj Redhaven, a v poslednych rokoch ho Flamingo valcuje :-). Ma taku broskynovejsiu chut, u RH niektore su take akoby jalove, tazko to pomenovat, a aj deckam chuti viecej flamingo :-) Tento rok zase ale pozorujem na Flamingu bola invazia vosiek a blizko stojaca RH, tam nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika