Primissima Delbard



host - 234.184 (?)
7.6.2018 14:13

Ranné odrody broskýň za moc nestoja. Okrem praskania kôstok sú aj neodlučiteľné od kôstky. Harbinger nemám ale je tu o ňom diskusia, myslím že praská tiež.

Lepšie je pestovať ranné odrody marhúl u ktorých nepraskajú kôstky a aj sú odlučiteľné od kôstky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.228 (?), 7.6.2018 11:29, zobrazeno: 3809x

Dobrý den,

četl jsem diskuze o ranných broskvích a jejich špatných vlstnostech. Jak je to tedy s chutí této odrůdy? Zaujala mě její odolnost proti kadeřavosti a rannost. 

Popř. praskání pecek - způsobuje to vyšší kazivost ovoce v důsledku otevření plodu nebo nějakou chvilku vydrži popř. proč je to tak špatné

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 7.6.2018 12:18

Nemám tuto odrůdu, ale mám delší dobu Redwin, a ten se od P.D. liší jen velmi málo.
   Ano, praskání plodů je dost velká vada. Ani ne tak kvůlui hnilobě - jedná se o první broskve, plody se jedí hned po utržení - často hned ze stromu. Ale když do broskve kousnete a ona se rozlomí na dvě půlky i s peckou, uvnitř je vždy nějaký hmyz - škvor, mravenci a taky drobky jejich trusu. Není to příjemné. Odolnost proti kadeřavosti je jen relativní, říká se, že bělomasé odrůdy trpí méně. Já tam velké rozdíly nevidím. Zato Redwin viditelně více vyholuje. Za lepší odrůdu považuji jen o málo pozdnější Harbinger s většími žlutomasými plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.184 (?), 7.6.2018 14:13

Ranné odrody broskýň za moc nestoja. Okrem praskania kôstok sú aj neodlučiteľné od kôstky. Harbinger nemám ale je tu o ňom diskusia, myslím že praská tiež.

Lepšie je pestovať ranné odrody marhúl u ktorých nepraskajú kôstky a aj sú odlučiteľné od kôstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 8.6.2018 15:10

Z těch raných bělomasých zkuste SPRINGTIME: Poskytuje prozatím asi nejchutnější plody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.139 (?), 7.6.2018 21:11

Loni na jare nebo predloni na podzim jsem nasadil Primisimu delbard prave kvuli ranosti a taky kvuli vetsi odolnosti proti kaderavosti tak sem zvedav.Letos uz ma nejake plody tak jak dozraji tak dam vedet jak na tom je.

S belomasych sem jeste zkusil Benedikte Amsdenovu a Semenace s podhuri tak sem zvedav jak si poradi s kaderavosti.

Na zahrade mam jeste Redhaven ktera je napadena pravidelne kaderavosti az na letosni rok kde nebyla ani jedna broskvon napadena kaderavosti, nestrikal sem.Novojicinsko

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika