Přesazení 5leté broskvoně?



Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?)
10.3.2010 21:48

Já to zkusím... a když to nepůjde, tak s ní zatopím a koupím novou..., díky za váš čas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 10.3.2010 19:40
Já bych hrál na jistotu a zasadil novou. Bude nějakou dobu trvat než obnoví růst a co když se neujme?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 10.3.2010 21:48

Já to zkusím... a když to nepůjde, tak s ní zatopím a koupím novou..., díky za váš čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 11.3.2010 8:04
Tím ale ztratíte čas. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.186 (?), 11.3.2010 11:29

Mám bohaté zkušenosti s přesazováním broskvoní.Úspěšnost závisí na mnoha faktorech a to zejména u broskvoní, které obzvláště přesazování nesnáší. Stáří stromu 5 let je již na hranici únosného rizika neujmutí nebo spíše postupné likvidace stromku. Metoda přenosu i s co největším balem je jediná možná při přesazování, ale do určité velikosti stromu a jeho stáří. Je třeba zvážit i množství práce spojené s přesazením vzrostlejšího stromu a jeho dalším ošetřováním - zejména zálivkou v porovnání s nejistým výsledkem. Osobně se pouštím do přesazení pouze u stromků asi do 3 let stáří. Jednak je úspěšnost téměř 100% a vlastní dřiny je také podstatně méně. Dle mého názoru je lépe opravdu zvážit výsadbu nového, zdravého stromku, který je možné si vybrat dle nejnovější odrůdové nabídky, nebo si zavčas naočkovat vlastní stromek z dané osvědčené odrůdy a ten vysadit. Je možné nejdříve vysadit na jaře podnož a očkování pak udělat třeba na podzim přímo na stanovišti.  Opakuji, že přesazení staršího, vzrostlejšího stromku je v zásadě možné, ale často se stává, že i po úspěšném ujmutí mu to trvá další 2-3 roky, než se "rozhodne" jestli zdárně půjde, nebo postupně zajde. Za tuto dobu už je nový stromek před začátkem své plodnosti a s minimem problémů. U tak velkých stromků jsem vyzkoušel i jeho "posunutí " na vzdálenost asi 1 m od původního stanoviště, a to tak, že jsem po obkopání stromku ponechal 1-2 větší kořeny zarostlé na původním místě a stromek jsem rýhou v zemi přetlačil do nové jámy, co kořeny při pootočení stromku dovolily.  Samozřejmě, že na větší vzdálenost to nelze. Přeji mnoho úspěchů: Jirka ze Znojma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.3.2010 14:08

Úplný souhlas a i to platí, že u broskvoní je to horší to vzrostlé přesazování. "Vím, že víte o čem mluvíte".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 13.3.2010 13:21

Vím, ale nevadí, o broskve nemáme v rodině nouzi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.72 (?), 31.3.2010 21:55

Ráda bych poprosila o radu. Minulý týden jsme zasadili dvě broskvoně, vzdálenost od plotu 2 m, stromky od sebe asi 3 metry. Teď mám obavu, zda to stromkům bude stačit, až budou dospělé. Mohla bych je ještě posunout, ale nevím, zda je to rozumné, po týdnu je přesazovat. Meruňku jsme zasadili od plotu 2,30 m a od dospělé jabloně 2 m. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 31.3.2010 23:26

To je dost málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.4.2010 7:57

Rozestupy broskvoní stačí, ale meruňka je moc blízko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.218 (?), 1.4.2010 14:21

A jaký spon mě poradíte? mám meruňku přesadit? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika