Postřik proti kadeřavosti



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 191.35 (?) 
18.1.2008 16:45, zobrazeno: 78068x

Má být pár dnů teplo, tak jsem provedl první postřik Kuprikolem /0,6%/. Kupodivu to hned nezmoklo .

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 18.1.2008 18:17

Dobrý večer. Udělal jste dobře a jak začnou prášit jehnědy na lískách, postřik zopakujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.16 (?), 30.1.2008 9:45

Někde jsem vyčetl následující: Pro houbu jsou důležité teploty nad 7st C. Od 1. ledna hlídat teploty, kdy přesáhnou 7st. C. Sčítat hodiny s teplotami přes 7st. C. (1hodx9st.C + 1hodx12st.C=21 atd), až dosáhneme čísla 150. Jestliže v této době panuje souvisle počasí s teplotami přes 7st. C provedeme první postřik. Máme-li jeden den teplo, druhý den zimu, počkáme až napočítáme 200. Po prvním postřiku opakujeme postřik zhruba každých 14 dnů, stříkáme v nejbližším termínu kdy je přes 7st. C. Pokračujeme až do vyrašení. Pak už postřik nemá cenu. Z vlastní zkušenosti bych řekl, že nemá cenu šílet když napočítám 154 a ještě nestříkám. Ale brát to orientačně - to ano. Ještě si myslím, že po 2-3 postříkání je dobré změnit postřik. Zdraví Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.1.2008 11:13

Kadeřavost mě u broskví trápí, stejně tak zimní a jarní mrazy. Ač jsem nepřítelem postřiků, broskvoně bych - není jich mnoho - asi postříkal. Jenže je mám na zimu zabalené, včetně částí větví. Co byste poradili, rozbalit nebo s postřikem počkat až nebudou hrozit silnější mrazy?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.16 (?), 30.1.2008 12:43

Podle toho co jsem vyčetl, část je popsána výše, je problém v tom, že při teplotách nad 7st.C se mají začít pohybovat šupinky na listovém pupenu a do vzniklých netěsností se dostávají výtrusy houby, která se dostane až k zárodku listu. V oblastí původu broskví je silná, ale suchá zima, pak přijde týden dešťů a pak už pouze praží slunce. V naší dlouhé, mírné a hlavně vlhké zimě se houbě daří. Takže stříkat a na postřikovači nastavit co nejjemnější mlhu. Nejsem žádný zahradník a nevím, kdo je původcem těchto rad. Broskve mám asi 9 let, našel jsem to někde na internetu, zaujalo mne to a udělal jsem si výcuc několika podobných rad. Snažím se tyto doporučení ohledně postřiků alespoň trochu dodržovat a mám broskve - 4 ks - docela čisté. Několik listů na vrcholcích se mi taky zkroutí. Vzhledem k dosavadním průběhům zim jsem se nedostal přes 4 postřiky. Nejzajímavější rada, kterou jsem kdy dostal, byla, že na jednu broskev by mělo být alespoň 30 listů. K počítání listů na stromně jsem se ještě neodhodlal. Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 30.1.2008 21:20

Zdravím pane doktore. Počkal bych až nebudou hrozit mrazy. Někdy se mi stalo, že začaly již pupeny pukat a tak jsem použil jenom Syllit. Bylo to sice méně účinné, ale lepší než nic. V minulosti se mi také stalo, že když byl abnormální tlak choroby, nepomohl ani osvědčený způsob podle pana Lucase. To jsou však vyjímečné roky. Postřik proti kadeřavosti však nikomu nedoporučuji podceňovat, hlavně v chladnějších polohách. Hezký veřer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.30 (?), 30.1.2008 12:18

To se mi zdá trochu přehnané stříkat každých 14 dnů. Trochu moc chemie na ubohou zahradu. Mám broskve na chalupě, a tak termín volím dle možnosti o víkendu. (Nelze stříkat, když prší, fouká vítr a pod.) Podle mé zkušenosti (nikomu nevnucuji) stačí dva postřiky přípravkem syllit. V nouzi i jeden. Kadeřavost se mi nikdy nepodařilo úplně vymýtit, ale dá se silně potlačit. I postřik po vyrašení může hodně zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 30.1.2008 14:59

Dle mého stačí postřik na podzim po opadu listů a a na jaře na začátku rašení Championem, a poté za l4 dní Sylliltem. Tedy maximálně 3 postřiky, projevy kadeřavosti budou jen minimální.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 30.1.2008 21:10

Dobrý večer. Pane Lucasi, plně s Vámi souhlasím a místo Championu můžete použít Kuprikol, který je u nás v obchodech dostupnější. Tohle bych doporučil všem ostatním. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 30.10.2009 18:30

Dobrý den, mé brosvoně už mají 90% listů dole, proto bych se Vás chtěl zeptat, jestli už mohu provést podzimní postřik (kuprikolem) proti kadeřavosti.

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika