postřik broskvoní proti kadeřavosti



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 37.172 (?)
22.2.2016 14:21

já už stříkal podruhé :p)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 33.190 (?), 22.2.2016 14:07

Každý rok se tady na webu hodně diskutuje kdy stříkat proti kadeřavosti. Letos se diskuse moc nerozvinula. Já jsem stříkal dnes, ikdyž bylo větrno a doufám že nebylo pozdě. Na pupenech šlo vidět jak se "pohnuly". Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 37.172 (?), 22.2.2016 14:21

já už stříkal podruhé :p)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.190 (?), 22.2.2016 14:33

Hm, to jste mě neuklidnil :( Tak snad to nedopadne moc katastrofálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 22.2.2016 17:58

Po mědi (asi 10.2.) jsem dnes v HK stříknul Thiramem. Angrešty už mají zelené špičky pupenů = je akorát nejvyšší čas. Ještě by to ale šlo i mědí, broskve narašené nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 22.2.2016 21:23
Ja jsem to letos asi podcenil. Snad to nebude takova katastrofa. Pristi rok uz budu sledovat angresty, ktere zasadim letos na jare. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.86 (?), 7.3.2016 17:59

Dobrý den já jsem v roce 2014 na jaře zakoupil několik stromků broskví a na postřik jsem zapomněl. Ze 7 zasazených byla kadeřavost na 1 velmi a na 1 jen sem tam, listí jsem otrhal postříkal přípravkem pro pozdní ochranu tento byl doporučen na podobném forua záchrana se zdařila nutno podotknout že jsem jim dal pod žebro jak se říká. A v roce 2015 jsem v době prášení lísek Sulkou a pak Kuprikolem chtěl postříkat ale nějak to nechtěl postřikovač rozprašovat tak jsem to vyřešil jemným štětcem. Když ale měly brosve vyrašit nic se nedělo a poději jsem si všiml že konečky větviček jakoby sesychali. Na vzdory tomu později vyrašily nějaké původní ale hlavně úplně nové pupeny lísttků. Naznal jsem že natření štětcem bylo tak dokonalé že došlo ke spálení. Prosil bych odborníky k vyjádření

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 7.3.2016 18:15

Míchání roztoků v malém množství nese riziko, že netrefíme přesně poměr, koncentraci roztoku. Nemohla být chyba tady??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.86 (?), 7.3.2016 21:24

Já to nemíchal natíral jsem napřed sulkou a potom ten kuprikol ještě ted je na těch větvičkách které neodumřely takový stříbrnomodrý povlak letos nestříkám bo jsem rád že jsem ty stromky nezahubil úplně a myslím že po tomto zásahu už by se kadeřavost nemusela objevit interval mezi těmi nátěry byl asi 12 dní a taky sem ztratil 1 rok růstu korunek a ty ted vypadaji trochu jinak než by měly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.8 (?), 19.6.2016 22:16
Dobrý večer....jsem úplný začátečník v pěstování... ale koupili jsme 2 letou broskev kterou jsme v dubnu zasadili..krásné se chytla za zelenala se ale ted jsem si všimla puchýřky ná některých listech... vyčetla jsem že je to kaderavost... plod ani Květ není nikde vidět... mužů nevím ted postříkat? Moc děkuji za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 19.6.2016 22:31

Už je pozdě.Pokud stromek pod silným napadením přežije(nemá ovoce, takže by měl přežít),nasadí nové listy.Taphrina deformans je decimována až s příchodem venkovních teplot okolo 25°C.Ty by měly přijít už v tomto týdnu.Pak by nové listy už napadené být neměly, a mohly by začít stromek asimilačně vyživovat.

Preventívní ošetření se provádí po opadu listí na podzim.Do jara lze stihnout několik postřiků několika přípravky.Důležitý je jarní postřik proti pozdní kadeřavosti, který se provádí při rašení listů systémovým Syllitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika