Pěstování Nekterinek



hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?)
17.9.2010 19:14

Pěstuji nektarinku několik let bez problémů, občas mívá kadeřavost, je třeba ji ošetřit a pěkně plodí. Plody jsou chutné.Mám ji na slunném místě, na závětrné straně. Název odrůdy opravdu nevím, když jsem ji kupovala měli jen jeden druh. Nechtěla jsem brtoskev, protože má chloupky a to nemáme rádi.Jistě je zde dost popsáno v jiných diskuzích

nektarinky
nektarinky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.235 (?), 17.9.2010 13:40, zobrazeno: 12796x

Zajímalo by mě, jak se u nás daří Nektarinkám a jaké podmínky potřebují pro svůj růst. Také bych potřebovala poradit, jakou odrůdu vybrat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 17.9.2010 14:02
Stejné jako broskve. Nektarinky jsou jen odrůdy broskví které nemají chloupky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 17.9.2010 19:14

Pěstuji nektarinku několik let bez problémů, občas mívá kadeřavost, je třeba ji ošetřit a pěkně plodí. Plody jsou chutné.Mám ji na slunném místě, na závětrné straně. Název odrůdy opravdu nevím, když jsem ji kupovala měli jen jeden druh. Nechtěla jsem brtoskev, protože má chloupky a to nemáme rádi.Jistě je zde dost popsáno v jiných diskuzích

nektarinky
nektarinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 19.10.2010 20:47
Chci vysadit nektarinku která bude v širokém a dalekém okolí jedinný ovocný strom, pominu-li nějaké divoké špendlíky. Potřebuje nějakého opylovače nebo je samosprašná? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 1:47
Dozrieva Flateryna (foto 1,2). Maria Aurelia sa vyfarbuje, ale ešte potrebuje čas na dozretie (foto 3,4). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.110 (?), 30.7.2017 15:39

Máte pekné plody na nektarinkách.

Aké postreky používate na nektarinky?Je pestovanie nektariniek náročnejšie ako pestovanie broskýň?

                                                                                    Ďakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.112 (?), 30.7.2017 19:56
234.110: Nektarinky sú možno trochu citlivejšie na nepriaznivé podmienky (jarné mrazy, sucho, choroby, poškodenie hmyzom a pod.). Ja ich pestujem rovnako ako broskyne, žiadny nadštandard nedostávajú. Postrek proti kučeravosti je nutný, dávam na jar najprv Kurprikol, potom organický fungicíd (tento rok to bol Prolectus). Následne podľa počasia, proti klasterosporióze, keďže tento rok bolo sucho tak som dal len 1 postrek (Signum). A potom insekticíd proti obaľovačom, klasicky, podľa signalizácie. Vzhľadom na prevládajúce suché počasie som zavlažoval, to bolo nutné robiť výdatne. Mimoriadne dôležitou podmienkou úspešného pestovania je zvládnutie rezu, broskyne aj nektarinky treba rezať každoročne a treba vedieť ako. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.67 (?), 30.7.2017 22:04

A nie sú nektarinky náchylnejšie na moniliózu plodov pred dozrievaním plodov oproti broskyniam? Ako je to s nimi u vás?

                                                                               Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.34 (?), 20.8.2017 14:51

Pan Jiří FM ako sa u vás darí nektarinkám. Čítal som kedysi o nich že potrebujú mať v období dozrievania plodov stále vlhkú pôdu lebo sú náchylné na praskanie plodov a ak by po dlhšom suchu prišli silnejšie dažde tak plody popraskajú. Aké máte s týmto skúsenosti?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.8.2017 16:42

Praskaly jen ty ranější (Tena, Harko),nebyl jsem s nimi spokojen měly malé plody, puklé pecky a hodně hnily.Proto jsem je zrušil.Místo nich jsem vysadil pozdější S.R.Gold, Venus, Maria Aurelia, Sweet Lady a bělomasé Snow Queen a Super Queen.Zatím toho moc nepředvedly, poslední dva roky pomrzly.před tím zaplodily Super Queen a Sweet Lady, plody nepraskaly ani po deštích, hodně chutnaly i vosám a mravencům.Bohužel po loňském krupobití oba stromky Super Queen shodily listy a uschly.Jinak se tyto odrůdy zdají být odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika