Nektarinka Venus



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
27.2.2015 11:11

Já jsem slyšel velkou chválu na nektarinku Venus, o které se tady moc nepíše. Máte ji někdo a jak jste spokojeni? Já ji koupil loni na podzim na podnoži BSB

V tomto vlákně je zajímavá diskuse o nektarince VENUS. Protože se uvádí vhodnost pěstování jen v nejteplejších oblastech, viz. třeba Standův odkaz ve vlákně o letošní kadeřavosti, tak nelze čekat žádné zázraky. Zřejmě překvapí jen někde a někdy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 11.9.2013 21:33

Někdo má raději méně aromatické plody. Já jsem naopak letos ocenil ty silně aromatické Harka. Např., Vy máte raději Oullinskou a já zase "koncentrovanější" Zelenou. Nikoliv však alkoholický nápoj, ale samozřejmě renglódu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.87 (?), 11.9.2013 22:11

No jistě, každému vyhovuje něco jiného - to je v pořádku - jinak by nemusel být tak široký sortiment, a to by byla škoda.  smiley          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 60.179 (?), 11.9.2013 22:47

Máte recht, paní Lído. Svet by bol šedivý, keby sme všetci mali rovnako naladené chuťové poháriky!wink Väčšina popisov sa zhoduje v tom, že Venus má šťavnatú aromatickú výbornú dužninu. Teším sa na prvé plody! Keď som kupoval stromček, skupina Venusov bola výrazne vzrastnejšia ako ostatné nektarinky na rovnakej podložke. Som rád, lebo potrebujem, aby broskyňa nebola utopená vnútri viničových krov. Navyše bujné zdravé drevo je prepokladom pre úrody výberových plodov. Podľa údajov na internetu prinesie Venus chutné plody aj v stredne teplých polohách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 11.9.2013 23:09

Hlavně, aby se to napsané shodovalo s realitou. Co mi je platné, že Halehaven přinese kvalitní plody jednou za čtyři roky, jak někdo psal. A zářijová nektarinka bude mít setsakramentsky velké nároky na teplo. Počasí jako je teď, by ji jistě na kvalitě moc nepřidalo. Ale necháme se překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.38 (?), 12.9.2013 20:31

Je síce pravda, že Venus je "zářijová nektarinka", ako píše p.Petr z P., ale to neznamená, že v primerane teplých podmienkach (nie iba v Taliansku) by nemohla priniesť aromatické a dobre vyzreté plody. Na niektorých weboch uvádzajú dozrievanie v auguste, Ovocná školka Čaklov dokonca už v polovici augusta. Autori stránok tým istotne nemyslia juh Európy. Dnes som vo vinohrade s vysadeným stromčekom Venus nameral cukornatosť hrozna (Frontenac Blanc) 23,5 ČNM. Napriek tomu, že vlani bolo o tomto čase teplejšie, či práve z tohto dôvodu, je to pre mňa dostatočný predpoklad, že Venus bude dozrievať do svojej deklarovanej kvality. Rád sa takto o rok na fóre pochválim.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.87 (?), 11.9.2013 23:37

Chce ji to jíst plně zralou...cheeky, to z ní šťáva přímo teče...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.87 (?), 11.9.2013 23:40

ps - ty plody (kromě pár malých) měly váhu cca 17 dkg, takže solidní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.2.2015 11:11

Já jsem slyšel velkou chválu na nektarinku Venus, o které se tady moc nepíše. Máte ji někdo a jak jste spokojeni? Já ji koupil loni na podzim na podnoži BSB

V tomto vlákně je zajímavá diskuse o nektarince VENUS. Protože se uvádí vhodnost pěstování jen v nejteplejších oblastech, viz. třeba Standův odkaz ve vlákně o letošní kadeřavosti, tak nelze čekat žádné zázraky. Zřejmě překvapí jen někde a někdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 27.2.2015 11:51

Děkuji. Tak u mě by se jí mohlo dařit (Brněnsko 220m). Kamarád ji má je ještě o něco víš a je s ní mooc spokojený. Takže jsem na ni zvědavý.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.11.2015 15:36


Jak dopadla nektarinka Venus? Mně zašla, ale kdybych si měl znovu vybrat, tak bych se rozhodoval mezi Venus a Stark Red Gold. Nevím, jestl je SRG tak osvědčená, ale je již dost známá a dobře se i sežene. Je ranější a na houbové choroby by měla být stejně náchylná jako Venus. Nejhorší je asi náchylnost nektarinek na moniliovou hnilobu. To dřívější dozrávání SRG nemusí každému vyhovovat. Venus je v tomto ohledu zajímavější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika