Nektarinka Maria Aurelia



Stránky: 1,  2   
host - 151.42 (?) 
27.8.2009 16:33, zobrazeno: 30618x
Maria právě začala zrát. Sklízím plody o hmotnosti přes 200 g skvělé chuti. Doporučuji všem. Ahoj Honza
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 27.8.2009 18:29
Fotečky by nebyly?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan-o - (20) - 160.159 (?), 27.8.2009 19:33
Mám bohužel jen nekvalitní z mobilu. Honza
Maria Aurelia
Maria Aurelia
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 28.8.2009 15:17
Já plánuji na podzim opět zasadit nektarinku a rozhoduji se jakou odrůdu zvolit. Zatík je mým favoritem Harko. Jsem z Břeclavi, takže teplotní podmínky pro pěstování jsou, jen mi dělá trochu starost vysoká spodní voda. V těchto místech jsem již nektarinku měl, ale po dvou neúspěšných letech jsem ji vykopal. Byla po dvou letech přesazena z jiného místa, kvetla ale plody se nikdy nevyvinuly a povětšinou uhnily a spadly. Je ale možné, po nových zkušenostech s broskvemi a meruňkami na stejném místě, byla příčina neůrody strupovitost. Další nektarinku jsem měl přímo u baráku. Začala rodit dosti pozdě, rodila skvěle ale po několika letech jsem ji dal pryč. Trpěla stále padlím a nemělo již smysl neustále stříkat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.56 (?), 28.8.2009 17:00
Harko mám, zatím neplodila, ale příští rok už čekám malou úrodu. Z jara plánuji koupit nektarinku Flavortop. Aurelia plodí druhým rokem a proti padlí jsem ji zatím stříkat nemusel. Aurelii jsem očkoval loni na myrobalán. Srostla dobře a nymí mám 3 špičáky ve výšce něco přes metr. Harko jsem naočkoval na myrobalán letos v srpnu. Podnože B-VA v naší půdě nemají dlouhou životnost a na BSB jsem nikde nenarazil. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 28.8.2009 17:29
Oproti Vám jsem jen laik - konzument. Neočkuji, neroubuji, co koupím to nasadím, a pokud to vyjde tak sklízím. Postupně jak to jde po sobě Favorita Morettini, Teliesa, Redhaven, Fairhaven a poslední (patrně taky nějaký haven) u které nevím jak se jmenuje, sklízím právě nyní (viz foto). Pokud by jste poznal odrůdu budu rád.
Zraje později jak Redhaven....
Zraje později jak Redhaven....
... jde dobře od pecky....
... jde dobře od pecky....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 28.8.2009 17:39
Vývin padlího ve velkém na nektarině byl patrně důsledek nadměrné kadeřavosti. Pokud jsem nevychytal preventivní postřiky proti kadeřavosti došlo ve větší míře k poškození a opadu listů, následovalo přihnojení dusíkem pro obnovu listové plochy, a dusík následně přispěl k většímu vývinu padlí. To bylo v takovém rozsahu že nemělo již smyslu strom nadále ponechávat. Do té doby ovšem plody neměly chybu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.199 (?), 28.8.2009 20:43
Mohla by to být Halehaven, ale neberte to stoprocentně. Je mnoho druhů a určit konkrétní není jednoduché. Když vidím ty nádherné plody, tak rozhodně nejste jen konzument. Očkování a podobné věci jsou spíš jen něco navíc. Proti kadeřavosti stříkám už na podzim po opadu listů Sulkou která zbyde po moření česneku. Na jaře pak používám Champion 50 WP a Delan 700 WDG. Proti padlí je dobrý Rubigan 12 EC nebo Sulikol. Proti moniliové hnilobě lze použít případně Horizon 250 EW. Pro výsadbu nektarinek a broskvoní není podzim vhodný hlavně pokud jsou naočkovány na broskvoňovém semenáči. Stromy dobře nezakoření a přez zimu mohou uschnout. Nechte výsadbu raději na jaro a kmínek obalte vlničkovou lepenkou aby jste snížil výpar vody. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 29.8.2009 10:23
Dle včerejší informace v zahradnictví budou prodávat nektarinky na podzim. Na jaře prodávají stomky které se neprodají na podzim. Zasadím na podzim a pokud se neujme je možno ještě na jaře nasadit znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 73.255 (?), 29.8.2009 16:16

Broskve je lepší sázet na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika