Nektarinka Maria Aurelia



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.84 (?)
30.6.2017 15:23
Maria Aurelia - talianska odroda žltodužinatej nektarinky, už staršia pôvodom, ale stále považovaná za jednu z najkvalitnejších. Vznikla voľným opelením Stark Red Gold (o pôvode M.A. a S.R.G. viď foto 1,2). Na foto 3,4 je momentálny "stav" Márie Aurelie. IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 129.78 (?), 30.8.2009 21:34

pane Honzo jak mam prosim prořezat nektarinku, a v kterou ročni dobu dekuji Vera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan-o - (20) - 255.236 (?), 1.9.2009 9:01
Nejvhodnější termín řezu je duben až červen, protože je nejmenší pravděpodobnost klejotoku. Zaštipovat nevhodně rostoucí zelené výhony zahušťující koruku můžete během celé vegetace. Já řežu zásadně na čípek, což znamená, že s odřezávané větve necháte 5 až 10 cm dlouhý zbytek podle tlouštky větve. Čím tlutší větev tím delší čípek. Jinak nevím jestli máte strom nově zasazený, jestli máte zapěstovanou korunku nebo jestli už je starší a plodí. Prosím o upřesnění Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.60 (?), 11.1.2010 9:16

dobry den, sem take jen konzument ale i tak si dovolim oponovat nato co pisete ke konci sveho clanku. koupil sem merunky, broskvonea sadil sem je na podzim po dvou letech sem mnel urodu bez nejake vetsi starosti, ovsem kdyz sem koupil stromky na jare na doporuceni zahradnictvi stromecky zivorili az uplne skoncily, vice mene se ani nestacili chytit a delal sem vse co mi doporucili. aproto jestli chci nejake stromecky kupui je zasadne na podzim . 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.102 (?), 10.2.2010 13:00

Mohu na místo, kde 2 roky rostla meruňka a naráz uschnula, vysadit nekterinku? Tvrdí se, že jestliže meruňka zajde (z jakýchkoliv příčin), už by se na stejné místo neměla sázet. Bude to vadit nekterince?  Děkuji Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.38 (?), 26.8.2013 13:22

Dobrý den - prosím o radu - plodil mi loni nasazený stromek nektarinky- má to být Maria Aurelia- měla 3 plody, byla docela raná - plody výrazně sladké, ale bělomasé. To mi zase poslali něco jiného? Maria Aurelia nemá být bělomaska nebo ano? No zbavovat se jí určitě nebudu, je výborná, ale štve mě, když nevím, co jím. Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 26.8.2013 14:06

Maria Aurelia je žlutomasá. Jestli si nespletli název odrůdy (ted jestli ji měli v nabídce) - např. Maria Lucia je bělomasá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.84 (?), 30.6.2017 15:23
Maria Aurelia - talianska odroda žltodužinatej nektarinky, už staršia pôvodom, ale stále považovaná za jednu z najkvalitnejších. Vznikla voľným opelením Stark Red Gold (o pôvode M.A. a S.R.G. viď foto 1,2). Na foto 3,4 je momentálny "stav" Márie Aurelie. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika