Nektarinka Harko



host - 234.29 (?)
6.5.2019 15:54

Zdravím, aké máte skúsenosti s nektarinkou Stark Red Gold. Zaujíma ma odolnosť na zimné mrazy v dreve(či sa u nej vysypávajú kvetné pupene po zime) a odolnosť na jarné mrazy v kvete. Ako je to s praskaním kôstok-pecek a plodov u tejto nektarinky?  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PSik - (7) - 242.176 (?), 5.5.2019 7:54

Omlouvám se za otevírání starého tématu, ale je nějaký posun co by jste doporučili za odrůdu nektarinky? Mám to do Pardubic kousek směrem od Chlumce N.C. 230 mnm., rovinna, od východu místo chráněné domem před chaldnými větry. Broskvoň Cresthaven na tom místě roste pěkně, ale zbytek rodiny radši holátka než chloupky, tak pokukuji po nějaké ne až tak náročné Nektarince. Je něco lepšího než nestabilní Harko? Letos ji bohužel v Kuklenách neměli, měli jen Tenu, ale nevím, zda neshánět něco úlně jiného.

Díky za rady, Petr, původem z HK ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.5.2019 12:27

Nektarinka Harko už je dávno v "pánu". Užitek z nektarinek minimální, užitek z broskvoní proti tomu maximální. V Kuklenách jsem už dlouho nebyl. Kdysi tam měli broskvoň Lednickou žlutou, což je možná lepší volba než Gracia a Moravia. Tena, stejně jako Harko asi neoslní velikostí plodů, ale jinak většinou velmi dobrá chuť. V časopise Zahradnictví kdysi před lety doporučovali nektarinku VENUS (+24 RH). Je to poměrně vzrůstná odrůda, poskytující velmi velké plody a pravidelné výnosy, dobře se tvaruje, jeví se jako jedna z nejlepších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 6.5.2019 14:07

Na Venus sú aj tu na fóre pozitívne ohlasy. Ja som ju posadil minulú jeseň, rast je zatiaľ dosť bujný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.29 (?), 6.5.2019 15:54

Zdravím, aké máte skúsenosti s nektarinkou Stark Red Gold. Zaujíma ma odolnosť na zimné mrazy v dreve(či sa u nej vysypávajú kvetné pupene po zime) a odolnosť na jarné mrazy v kvete. Ako je to s praskaním kôstok-pecek a plodov u tejto nektarinky?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.5.2019 11:05

Mám mladé stromky SRG a Venus. Kupodivu se jich prozatím netýká ani s.s. nebo rakovinné odumírání větví peckovin. Zimní mrazy byly tak do -10°C. Na jaře přestály mrazíky stejně jako ostatní správné broskvoně, nikoliv jako odrůdy typu Royal Glory, Spring Lady, Regina, Maria Bianca atd.. To znamená, že jsou na nich malé plůdky. Takže na nektarinky docela překvapení. Praskání kostek jsem zažil tak leda u Primissimy Delbart a Springtime. U Harbingeru, o kterém se to traduje, nikoliv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.78 (?), 9.7.2019 7:06

Zdravím, já si zatím na Harko stěžovat nemohu, jsem z táborska, 550mnm, ne kopci kolem holina, tedy vítr.

Loni měla za sebou druhou zimu a od 17.7. jsem konzumoval chuťově výborné plody(58ks), nevážil jsem, velikost pro mě dostačující, dužina tvrdá jak to mám rád, na pohled krása viz foto. Akorát mi to ve zralosti žrali mravenci.

Letos jsem prvně v životě stříkal proti monilii, cca 200 plůdků jsem otrhal, tak 150 nechal, dvoje kroupy stromek přestál aniž by cokoli spadlo.

Pro mé podmínky kde meruňky vydrží 2-3 roky je tohle ideální stromek.

Nery

Harko 17.7.2018
Harko 17.7.2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.78 (?), 2.8.2019 14:42
Jen bych přidal letošní zkušenosti - plodů přehršel, začínají dozrávat od včera, respektive začaly to žrát vosy, sršni a mravenci ve velkém. Budu to muset zítra vše otrhat... již jsou sladké, chutné, ještě trochu kyselé a nazelenalé... potřebují pár dnů na stole dozrát. V minulém příspěvku jsem čísla špatně odhadl, nakonec vydrželo cca 300ks nektarinek. Průměr je 90g největší 140g, většina kolem 80g, ale na stromek zasazený na jaře 2017 v nadmořské výšce 550m myslím docela dobré...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.78 (?), 2.8.2019 14:44
Koukám že jde vložit jen jedna fotka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.8.2019 14:58

Blahopřeju k jistě kvalitním nektarinkám. yes Schovaná za barákem a de to i pětsetpadesátce. Výbornej výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 3.8.2019 15:19

Taky bych chtěl pogratulovat k dobré velikosti plodů. U této odrůdy to nebývá častým jevem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika