Nektarinka Fantasia



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?) 
30.8.2017 9:06, zobrazeno: 6871x

Krásné, velké plody vyrovnané velikosti, v plné zralosti vynikající chuti. Bohužel hmyz a moniliová hniloba nedovolila letos ani jednomu plodu zcela dozrát. Více jak polovina úrody skončila v odpadu a zbytek jsem byl nucen před dvěma týdny předčasně tvrdé otrhat.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 30.8.2017 9:17

Už se snad nikdo nebude ptát, jestli je snazší vypěstovat broskve nebo nektarinky. Myslím, po přečtení Vašeho příspěvku. Jedině snad za pomoci chemie, což se každému nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?), 30.8.2017 10:12

Omlouvám se za špatné fotky v úvodním příspěvku, první dvě jsou Marie Aurelie. Toto je Fantazie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 30.8.2017 11:12

Takže to nejsou aktuální fotky? Všechny nektarinky jste podtrhl kvůli monilii? Záměnu fotek stejně nikdo nepozná, nektarinka jako nektarinka.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 45.1 (?), 30.8.2017 19:44

Fotky jsou z předminulého týdne. Marii Aurelii jsem sklízel zralou, tam problém s hnitím nebyl tak extrémní. Ale Fantasii jsem musel podthnout, jinak by z ní nezbylo na jídlo vůbec nic. Jezdím do sadu obden, vždy jsem vyházel shnilé plody na zemi a pečlivě prohlédl každý plod na stromě. Lehce poškozené plody od hmyzu jsem utrhl na vykrojení a napadené plody monilií odstranil. Za další dva dny se situace opakovala - na zemi a na stromě opět půl kýblu monilií napadených plodů, pár hmyzem poškozených na vykrojení a jídlo. Toto jsem vydržel asi týden, poté v zoufalství vše otrhal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 30.8.2017 21:39

Díky Vám jsem si vzpomněl, že tady mám vlastně taky pár nektarinek na malém Venusu. Díry od krup jsou velké, přesto se zacelily a plody stále nehnijí, ale jinak Harko a Tena taky hodně hnily. V porovnání s broskvemi podstatně více. Otázka je, jestli Vám ty podtržené plody "dojdou" do nějaké rozumné kvality. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 31.8.2017 9:57

Snad budete mít takové štěstí s podtrženými nektarinkami, jako já s Halehavenem. Před dovolenou jsem je otrhal ještě částečně nedobarvené a nazelenalé, dal jsem je do chlaďáku a po příjezdu je vyndal a nechal "dojít v pokojovce" (teplota). Po pár dnech změkly a jsou skvělé. Překvapivě spíše ty malé plody, které zůstaly pevnější i teď, než ty velké, které měkly rychleji. Je to dobrá možnost. Určitě lepší než je nechat na pospas "škodlivým činitelům". Myslím na stromě. Jinak teda klobouk dolů. Zdevastovaný Halehaven kadeřavostí a už hodně proschlý, ale nikoliv suchem, odvedl úžasný výkon. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika