Nektarinka



host - 182.227 (?)
27.1.2018 8:35

Vidím tady, kromě jiného, ještě jednu vadu na kráse. Stromek je, zdá se, na celkem slušné zdi. Ale nektarinku, aby z ní něco bylo, je potřeba stříkat aspoň proti kadeřavosti. Ta zeď po pár postřicích bude vypadat už trvale trochu jinak. A když se to zruší... P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Jarda Drda - (24) - 230.34 (?), 26.1.2018 11:18, zobrazeno: 17171x
Nevite jak zacit strihat nektarinku vedenou na vodorovne zpereny kordon.viz foto

Vodorovne zpereny kordon
Vodorovne zpereny kordon
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 26.1.2018 11:29

Nejlépe hned od mala, tomuto konkrétnímu stromku bych nechal po jednom rameni-pravá+levá a doufal, že vyhodí co nejblíže středu bič-u té velké rány, který by se k zámyslu hodil lépe... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.248 (?), 26.1.2018 14:16

Hezký den, nevím zda je vůbec možné nektarinku smysluplně pěstovat tímto způsobem při řezu na krátko jak je naznačeno. U Balkonel atd. možná ano, ale takto jsem řezat nektarinku ještě neviděl.Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Drda - (24) - 78.186 (?), 26.1.2018 14:47
Mam to z literatury a pry dost se to osvedcilo u nektarinek.Pokud jsem pestoval jako stromek tak mi dost pred sklizni nahnivaly.Tak zkousim jiny zpusob, ale zatim jsem se nedocetl jak strihat kazdym rokem tak zjistuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 103.126 (?), 26.1.2018 20:35

Na tej prvej foto je Nektarinka? Listy sa mi nejako nezdajú. Nektarinka má listy ako broskyňa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 26.1.2018 21:04

Je tam ostružina (s listím) ale i Nektarinka. Nektarinka je ale ve spodní části hruběji zařezaná. S takovým střihem to daleko nedotáhnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.197 (?), 26.1.2018 22:17

Vodorovně zpeřený kordón jsem nezkoušel, ale zploštělé vřeteno broskvoní ano. Stromky jsem pěstoval pod zídkou a vyžadovaly častou a vydatnou zálivku. Přínos tohoto tvaru byl pouze v úspoře místa a vyšších prvních sklizních. Tím výhody skončily. Stárnutí bylo rychlé, přírůstky přes veškerou péči nedostatečné, nakonec jsem si pomáhal zvedáním větví z vodorovné polohy do vzpřímenější, aby vůbec něco narostlo. Po devíti letech jsem to vzdal. Vřetenové období už mám za sebou. Na Vašem místě bych raději pěstoval palmetu ve tvaru Y (pokud trváte na pěstování nektarinky u zdi).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.26 (?), 26.1.2018 22:25
Jaroslav D.: Teoretický návod a popis postupu máte na fotkách (zrejme Ste ale čerpali z toho istého zdroja, takže asi nič nové). S daným zdrojom si dovolím v niekorých aspektoch nesúhlasiť - viď podčiarknuté červeným. Problémom pri nektarinkách je predovšetkým moníliové nahnívanie plodov pred ich obratím. Prvotnou príčinou býva väčšinou poškodenie plodov hmyzom, ďalšou príčinou je praskanie plodov pri daždivom počasí. Benefit stenového špaliera je hlavne v zlepšení teplotných podmienok (akumulácia tepla stenou cez deň a jeho sálanie v noci). Špalier na južnej stene domu môže byť riešením v prípade pestovania nektariniek v hranične (ne)vhodných prírodných podmienkach - zlepší kvalitu plodov a urýchli termín dozrievania. Mám ale obavy, že benefit ohľadom moníliovej hniloby plodov nebude taký ako dúfate. Podľa mňa je klasická kotlovitá koruna prirodzenejší stromový tvar pre nektarinky a ak je správne formovaná, tak sama osebe nie je primárnou príčinou hniloby plodov. Vyskúšať tú stenu ale samozrejme môžete. Až potom zistíte, či priniesla Vami želaný efekt alebo nie. Minimálne Vám umožní lepší prístup k plodom a ich prípadné zasáčkovanie pred dozrievaním ako ochranu pred hmyzom či vtákmi. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 27.1.2018 8:35

Vidím tady, kromě jiného, ještě jednu vadu na kráse. Stromek je, zdá se, na celkem slušné zdi. Ale nektarinku, aby z ní něco bylo, je potřeba stříkat aspoň proti kadeřavosti. Ta zeď po pár postřicích bude vypadat už trvale trochu jinak. A když se to zruší... P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Drda - (24) - 230.34 (?), 27.1.2018 8:46
Mam tedy zakratit ramena a terminal.Kolik?A opakovat kazdy rok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika