Neduživá nektarinka



host - 27.63 (?)
26.5.2018 12:20

Dobrý den. Přidám se i já. Začaly mě na čtyřleté broskvoni která má poprvé ve větší míře broskvičky, opadávat listy. Pro názornost asi 30-40 denně.Listy jsou na pohled zdravé, tmavě zelené, bez dírek, fleků ani stočení.Je to cresthaven.Zalévaná je poměrně dost. Půda je propustná a druhá broskvoň  favorita stejně zalévaná je v pohodě.Myslel jsem, jestli jsem jí nepřelil. Ale druhá, stejně zalitá je dobrá. Hnojím kristalonem nebo cereritem.Jako amater, bych přivítal každou radu, děkuji předem. Olda Náchod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 36.10 (?), 23.5.2018 9:47, zobrazeno: 5799x

Jsem v oblasti broskvoní absolutní začátečník.Loni zakoupená nektarinka začíná vypadat nezdravě. Proti meruňce, která je vedla má listy poněkud světlé, zažloutlé, trochu flekaté, dost listů i opadalo. Byla 3x ošetřena proti kadeřavosti a i přesto se na ní několik kadeřavých listů objevilo, to ale nebude příčina jejího nezdravého vzhledu. Při zasázení byla kontejnerovaná, zasázena do koupeného zahradního substrátu, pravidelně zalévám. Prosím zkušené zahradníky o názor - chybí něco ve výživě nebo má nějakou nemoc nebo tak vypadá normální strom a nemůžu ho porovnávat s meruňkou?

Děkuji Lenka

Foto
Foto
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 23.5.2018 12:23

Podle me ma asi vapenatou zeminu   a chybi ji zelezo   chce to co nejdriv postrikat HARMONIE  ZELEZO   ktere koupite zahradnickych obchodech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 23.5.2018 21:35

Železo nic neřeší, v naších půdách je ho dost.Nektarinka je prevít, nesnáší sucho a už vůbec neé zahradnické substráty a podobné náhražky.Kadeřavost máte podchycenou, Takže zalévat a zalévat, do půlky června přihnojit Hortilonem pro broskvoně, potom Hortilonem plod a květ.Od půlky srpna podzimními hnojivy z vyšším obsahem draslíků a fosforu.Stejně bych začal přízpůsobivější broskvoní např.F.M-3,nebo Redhaven.(osobní, více než 20-ti letá zkušenost).Borci z "tropů a subtropů"budou mít dozajijta jiný názor.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.10 (?), 24.5.2018 7:59

Děkuji za rady, vím že s ní budou asi problémy ale chtěla jsem to zkusit. Normálně bych zkusila jakoukoliv broskvoň, jsem na ně ale bohužel alergická takže zkouším něco nechlupatéhosmiley

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 24.5.2018 8:29

Nektarinka nebo broskev to je uplne jedno hlavne nesmi puda obsahovat vapno    po nastrikani nekolikrat se listi dostane do normalni zelene barvy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 24.5.2018 11:56

Lenko-Vaše nekt. je zasazena do kontejneru, nebo do volné půdy? Ať tak, či tak-okolo jejích kořenů nemá být jen 100pr.substrát, ale směs substrátu se zeminou, půda nejen široko, ale i hluboko kyprá... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.101 (?), 24.5.2018 15:24

Vaši nektarinku trápí i suchá skvrnitost listů peckovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.63 (?), 26.5.2018 12:20

Dobrý den. Přidám se i já. Začaly mě na čtyřleté broskvoni která má poprvé ve větší míře broskvičky, opadávat listy. Pro názornost asi 30-40 denně.Listy jsou na pohled zdravé, tmavě zelené, bez dírek, fleků ani stočení.Je to cresthaven.Zalévaná je poměrně dost. Půda je propustná a druhá broskvoň  favorita stejně zalévaná je v pohodě.Myslel jsem, jestli jsem jí nepřelil. Ale druhá, stejně zalitá je dobrá. Hnojím kristalonem nebo cereritem.Jako amater, bych přivítal každou radu, děkuji předem. Olda Náchod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 26.5.2018 14:02

Neco podobneho jsem mel pred 14 dny na osmilete merunce kazde rano bylo na zemi asi 30 zdravych listu vzdy na tom samem miste zjistil jsem ze to delaji vrabci priletel sedl na vetev ustipl list puspil  tak to delal nekolikrat ted uz to nedelaji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 27.63 (?), 26.5.2018 16:02

K opadu listů. Dnes už jich bylo odhadem sto. Olda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika