Moravia, Gracia, Lednická žlutá



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
25.12.2011 20:53, zobrazeno: 14816x

Potvrďte prosím nebo vyvraťte názor, že tyto odrůdy jsou již překonané, hlavně z hlediska kvality plodů. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.2.2015 21:57

Jirko, Pavle a ostatní, když už prubujete Burbanka, tak proč nezkusit stejně náročné odrůdy ze ŠS Valtice GRACIA a MORAVIA? I u Halehavenu se uvádí, že uspokojí pěstitele pouze tehdy, bude-li pěstována na nejlepších broskvoňových stanovištích a přitom to není tak hrozné. Tak pojďte do toho, to dáte. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.2.2015 22:42

Gracia mě nějak neláka, Moravii jsem chtěl vyzkoušet, ale nesehnal jsem jí.Její místo jsem přenechal Elegant Lady.Další volné místo už nemámsad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.2.2015 18:38

Milošovi zřejmě pěstováním broskví s menším podílem červené barvy, jako Gracia a Moravia, radost neudělám, ale přesto by mě porovnání jejich kvality s moderními broskvoněmi zajímalo. Ve známé databázi odrůd se uvádí u Moravie velmi zvláštní protimluv a to, že plody mají vynikající chuť, přitom jen průměrnou kvalitu.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 1.3.2015 19:43


Zdravím, z těchto uvažuji o opětovném pěstování pouze u lednické žluté, ta má sice poměrně neatraktivní oranžovozelené plody, ale chuť dobrou a je celkem dost odolná na mrazy. u Diany a Gracie u nás vadí problematická plodnost-nejistá, a dost pozdní dozrávání, rovněž silná náchylnost ke klejotoku a bakteriozam. asi dědictví po Elbertě.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 22.8.2015 21:53

Broskvoň MORAVIA, to je stará česká broskvoňová klasika. Kdosi, kdesi napsal, že chuť plodů je sladce navinulá, aromatická, výborná, ovšem zároveň, že jsou jen průměrné kvality. Jak si výše můžete přečíst, tak Moravia nic moc vybarvení, citlivá na kadeřavost, zimní mrazy snáší špatně, květy jsou poškozovány jarními mrazíky, pozdější nástup do plodnosti, která je jen střední a méně pravidelná, otlačitelnost plodů, náročnost na stanoviště, takže co horšího si ještě více přát. Zároveň pan Kutina píše, že předností jsou velké a velmi chutné plody. Mám na stromku druhým rokem první tři a musím uznat, že pan Kutina není v popisu chuti daleko od pravdy (prozatím zralý pouze jeden).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.8.2015 21:18

"A ščípajó, ščípajó, až uščípajó". Mě sice ne, ale všude tam, kde je málo plodů, tak je prostě "rozpíchajó". Stejně tak dopadly všechny plody na MORAVII. Poslední plod jsem teď večer hledal pod stromkem a fotil jsem ho za tmy, takže omluvte prosím sníženou kvalitu obrazu. Máte jistě pravdu, když řeknete: "Ale takhle málo vybarvené plody se nám líbí pramálo".sad Dobře, v pořádku, ovšem jejich dužnina je úžasně jemná a velmi chutná. Řekl bych, že MORAVIA v kvalitě dobře obstojí v konkurenci pozdních odrůd.

Moravia
Moravia
Moravia
Moravia
Moravia
Moravia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.9.2015 14:28

Stromek GRACIE je sice takový chcípáček, který se možná nedožije ani příštího roku. Měl čtyři plody, malé a špatně vybarvené, což je asi u těchto tří odrůd celkem běžné. Domníval jsem se, že tyto malé plody nebudou ani k jídlu, ale z toho jen jeden byl "jalový", naopak ostatní byly překvapivě chutné se slušnou koncentrací cukrů a aromatických látek.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.8.2016 18:32

Pan T.Ján považuje tyhle odrůdy za dávno překonané(vlastně i Halehaven).Zásadně s tím nemohu souhlasit, první plody Lednické žluté jsou fantastické, sladce navinulé, s příjemnou kyselinkou, aromatické.Moravia je považována za jednu z nejlepšich odrůd(letos jí omlátily kroupy) a Halehaven je nejkvalitnější broskvoň jakou tady mám(po všech těch záměnách už mám tři)surprise.

Lednická žlutá
Lednická žlutá
Lednická žlutá
Lednická žlutá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 6.8.2017 13:38

Moravia měkne ještě zelená, nedobarvená, takže by člověk řekl, že nebude dobrá. Opak je pravdou. V tomto období dozrávání je letos všechno chuťově prvotřídní. yes (Navinule řízně-jadrná, broskvová chuť)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika