Mladá broskev - přesadit nebo ne?



M.C.382 - (1) - 73.50 (?) 
27.3.2018 20:42, zobrazeno: 4864x

Dobrý den,

jsem zahradník - začátečník. Na podzim jsem vykopala 1 rok starou broskev Red Haven a zasadila na její místo jabloň, jelikož pro broskev to bylo nevhodné místo. Strom jsem chtěla darovat dědovi na zahradu, ten ji ale odmítl, že už má stromů dost. Stromek jsem tedy nechala přes celou zimu položenou a zahrnutou zeminou na záhonu. Vzhledem k tomu, že bych si chtěla teď na jaře zasadit opět broskvev Red Haven (na jiné vhodnější místo) - dotaz tedy zní, zda-li mám broskev zkusit znovu zasadit na nové vhodnější místo nebo raději koupit novou? Stromek je to jinak docela pěkný. Je možné, že se strom uchytí, že nezmrzl? Děkuji mockrát za jakékoliv rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.199 (?), 27.3.2018 21:50

Pokud byly kořeny založeny /zahrnuty v zemi, klidně zasaďte. Jen bych ji předem na 24 hodin namočila kořeny do vody. Ve školkách na podzim neprodané stromky také takto zimují, dělá se to běžně.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.199 (?), 27.3.2018 21:54

ps - a pochopitelně při sázení seříznout, jako obvykle...   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.64 (?), 28.3.2018 0:18

Nebojte se toho, ujaly se mně broskve staré 5 let. Ořezat,  dát pevný kůl, zalívat. Můžete -li, tak alespoň 2x týdně a pořádně. Broskev je jako vrba, hodně vydrží. A letos obětujte případnbou úrodu a všechny plůdky zlikvidujte, ať se stromek zbytečně nevysiluje. Jirka

 PS- to namočení před sázením udělejte, problémy   broskví sázených na podzim bývají právě v přischnutí nezakořeněných stromků během zimy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika