Majorita



Stránky: 1,  2   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
8.7.2013 10:36, zobrazeno: 17687x

Odrůda, která vznikla ze zajimavého spojení.Je to kříženec Harbrite x Favorita Morettini 3.Majorita je středně raná broskev.Zraje několik málo dnů po odrůdě Redhaven.Vzrůstnost středně silná až silná, habitus polovzpřímený. Květ zvonkovitý. Plod středně velký až velký,vejčitý, při pohledu na kališní vrchol souměrný. Slupka středně tlustá až tlustá, hustě plstnatá, velmi slabě až slabě přilnavá k dužnině. Základní barva slupky zelenavě žlutá s celoplošně nanesenou tmavou červení na více než polovině plodu. Dužnina žlutá, středně tuhá, vláknitá, sladkost vysoká, kyselost nízká. Pecka elipsovitá, v porovnání k plodu malá až středně velká, k dužnině nepřilnavá. Náchylnost k praskání pecky není nebo velmi nízká, k opadu plodů před sklizní není nebo velmi slabá.Odrůda je málo náročná na podmínky stanoviště, velmi dobře použitelná i v okrajových podmínkách, raději však na chráněných stanovištích.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.7.2013 12:41

Křížení je to zajímavé, což o to, na vysokou sladkost plodů ale jaksi přestávám slyšet, viz. Royal Glory. Ovšem z tohoto křížení bych žádný chuťový "paskvil" neočekával. Určitě ji zkuste, pane rosti&slavíku. Uvidíte, jestli se tato odrůda vyrovná skvělým rodičům, ze kterých pochází.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.9.2013 22:30

Měl jsem možnost ochutnat. Chuť je podle mne typicky broskvová, sladká s příjemně navinulou protiváhou svěžích kyselin po celou dobu konzumní zralosti. Chuťově je určitě nad Redhaven. oproti FM3 je dužina pevnější konzistence a plně odlučitelná od pecky.

Takže jsem zakoupil šest oček a budu se těšit na vlastní úrodu. Škoda jen, že školkaři zatím nemají dost hotových stromků, aby si to člověk nemusel dělat sám a koupil hotový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 21.2.2014 19:35

Jakou měla slupku, co se týká té chlupatosti jak je psáno v ýše? Uvažuji o této odrůdě, protože by mohla přežít i u mě. Prý je odolná.

Díky Tibor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 21.2.2014 23:10

Matečné stromy udržovatele odrůdy jsou v nadmořské výšce 328 m n.m. mírný západní svah. Protože je to odrůda středně raná, může být vysazována i v okrajových polohách s dobou zrání odpovídající termínem slizně broskvoním polopozdním.

To mi připomíná, že bych mohl zkouknout o víkendu, jak očka přežila letošní zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 27.10.2016 20:17

Tato odrůda broskvoně je v prodeji například u Školky Litomyšl. Mimo jiných zájemců bych ji doporučil k vyzkoušení panu Vysloužilovi a panu PP (je možné, že se osvědčí lépe než Fairhaven). Podnož St.Julien A. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.31 (?), 28.10.2016 10:18

Mají ji v Litomyšli na podnoži St. Julien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 29.10.2016 18:34

Žádný zájem o oblíbenou odrůdu broskvoně pánů Standy Kéniga a rostislava? Doporučil bych k vyzkoušení panu MV a panu PP. Bylo by zajímavé, pane PP, jestli by měla lepší výsledky než Vaše Fairhaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.10.2016 20:33

Pan PP se nehlásí, Miloš dává přednost Springtime, Jirka (FM) pro Majoritu nepojede, Kuky a Lída zřejmě taky ne, tak Vám teda řeknu, že po reklamě rostislava a osobní zkušenosti Standy Kéniga (von Königgrätz), jsem takový nezájem nečekal. Jiná česká odrůda Modřinka na tom byla rozhodně lépe. Přitom se u obou jedná o křížence cizích odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 31.10.2016 20:42

Přesně tak Petře, zájem by byl, ale dneska mi z LYTOMYŠLEsmiley odepsali, že stromky neposílají, tak ať si je nechají! Místo Majority bude Veterán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika