Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Broskvoně > Majorita

Stránky: 1, 2   

Majorita

rosti&slavik (1016) - xxx.xxx.88.38 (?)
8.7.2013 10:36
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Odrůda, která vznikla ze zajimavého spojení.Je to kříženec Harbrite x Favorita Morettini 3.Majorita je středně raná broskev.Zraje několik málo dnů po odrůdě Redhaven.Vzrůstnost středně silná až silná, habitus polovzpřímený. Květ zvonkovitý. Plod středně velký až velký,vejčitý, při pohledu na kališní vrchol souměrný. Slupka středně tlustá až tlustá, hustě plstnatá, velmi slabě až slabě přilnavá k dužnině. Základní barva slupky zelenavě žlutá s celoplošně nanesenou tmavou červení na více než polovině plodu. Dužnina žlutá, středně tuhá, vláknitá, sladkost vysoká, kyselost nízká. Pecka elipsovitá, v porovnání k plodu malá až středně velká, k dužnině nepřilnavá. Náchylnost k praskání pecky není nebo velmi nízká, k opadu plodů před sklizní není nebo velmi slabá.Odrůda je málo náročná na podmínky stanoviště, velmi dobře použitelná i v okrajových podmínkách, raději však na chráněných stanovištích.

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Majorita

Petr z Pardubic (7259) - xxx.xxx.70.240 (?), 8.7.2013 12:41
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Křížení je to zajímavé, což o to, na vysokou sladkost plodů ale jaksi přestávám slyšet, viz. Royal Glory. Ovšem z tohoto křížení bych žádný chuťový "paskvil" neočekával. Určitě ji zkuste, pane rosti&slavíku. Uvidíte, jestli se tato odrůda vyrovná skvělým rodičům, ze kterých pochází.

Připojit reakci

Majorita

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.220.186 (?), 22.9.2013 22:30

Měl jsem možnost ochutnat. Chuť je podle mne typicky broskvová, sladká s příjemně navinulou protiváhou svěžích kyselin po celou dobu konzumní zralosti. Chuťově je určitě nad Redhaven. oproti FM3 je dužina pevnější konzistence a plně odlučitelná od pecky.

Takže jsem zakoupil šest oček a budu se těšit na vlastní úrodu. Škoda jen, že školkaři zatím nemají dost hotových stromků, aby si to člověk nemusel dělat sám a koupil hotový.

Připojit reakci

Majorita

Tibor z UH (47) - xxx.xxx.222.63 (?), 21.2.2014 19:35

Jakou měla slupku, co se týká té chlupatosti jak je psáno v ýše? Uvažuji o této odrůdě, protože by mohla přežít i u mě. Prý je odolná.

Díky Tibor.

Připojit reakci

Majorita

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.220.186 (?), 21.2.2014 23:10

Matečné stromy udržovatele odrůdy jsou v nadmořské výšce 328 m n.m. mírný západní svah. Protože je to odrůda středně raná, může být vysazována i v okrajových polohách s dobou zrání odpovídající termínem slizně broskvoním polopozdním.

To mi připomíná, že bych mohl zkouknout o víkendu, jak očka přežila letošní zimu.

Připojit reakci

Majorita

Petr z Pardubic (7259) - xxx.xxx.196.17 (?), 27.10.2016 20:17

Tato odrůda broskvoně je v prodeji například u Školky Litomyšl. Mimo jiných zájemců bych ji doporučil k vyzkoušení panu Vysloužilovi a panu PP (je možné, že se osvědčí lépe než Fairhaven). Podnož St.Julien A. 

Připojit reakci

Majorita

host - xxx.xxx.55.31 (?), 28.10.2016 10:18

Mají ji v Litomyšli na podnoži St. Julien.

Připojit reakci

Majorita

Petr z Pardubic (7259) - xxx.xxx.196.17 (?), 29.10.2016 18:34

Žádný zájem o oblíbenou odrůdu broskvoně pánů Standy Kéniga a rostislava? Doporučil bych k vyzkoušení panu MV a panu PP. Bylo by zajímavé, pane PP, jestli by měla lepší výsledky než Vaše Fairhaven.

Připojit reakci

Majorita

Petr z Pardubic (7259) - xxx.xxx.70.240 (?), 31.10.2016 20:33

Pan PP se nehlásí, Miloš dává přednost Springtime, Jirka (FM) pro Majoritu nepojede, Kuky a Lída zřejmě taky ne, tak Vám teda řeknu, že po reklamě rostislava a osobní zkušenosti Standy Kéniga (von Königgrätz), jsem takový nezájem nečekal. Jiná česká odrůda Modřinka na tom byla rozhodně lépe. Přitom se u obou jedná o křížence cizích odrůd.

Připojit reakci

Majorita

Jiří 1968 (1422) - xxx.xxx.137.210 (?), 31.10.2016 20:42

Přesně tak Petře, zájem by byl, ale dneska mi z LYTOMYŠLEsmiley odepsali, že stromky neposílají, tak ať si je nechají! Místo Majority bude Veterán.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov12.8.2020
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020