Listy broskve



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?)
21.8.2013 19:54

Na těch snímcích je asi Suncrest. Zkuste porovnat s následujícími dnešními záběry nedozrálých plodů. Letos se opozdil.

SUNCREST
SUNCREST
SUNCREST detail
SUNCREST detail
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Alesek12 - (1) - 189.183 (?), 12.6.2013 7:18, zobrazeno: 9109x

dobrý den potřeboval bych poradit co stakovou broskví, listy byly celou dobu v pořádku až teď se nějak z tvarovaly a zbarvily, mohl by mi někdo poradit co stím stromem je, zda pomůže nějaký postřik.moc děkuji Kupka


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 12.6.2013 9:08

Kučeravosť listov broskýň - kadeřavost listů brosvoní.

Dosť je vo vlákne : Kveten 2013 - kadeřavost broskvoní

Zdravím, Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.8.2013 16:49

Během minulého týdne nám obě broskvoně sežloutly (listy), ta odplozená i ta která nyní dozrává (odrůda neznámá). I plody, které začínají měknout, mají dosti žlutý nádech, jako by přišel podzim, na druhém konci města tento jev nepozoruji. Mohly to způsobit ty deště po dlouhé době sucha nebo to ochlazení? Stromky jsem průběžně lehce zalíval ale když se mi zdálo že to způsobuje opad plodů tak jsem toho nechal.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.8.2013 17:39

já bych to neviděl jako problém, bývá to běžný stav na konci léta při déle trvajícím suchu. Spíš bych raději zaléval nikoli lehce, ale hodně, neboť právě před dozráním potřebuje broskvoň velké množství vody. Podle fotky typuji, že se jedná o Fairhaven a tato broskvoň nemívá plody příliš vybarvené. Klidně bych i trochu přihnojil Kristalonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.8.2013 18:00

Díky moc, nevím co je to za odrůdu ale Fairhaven to asi nebude, ta mi na zahradě už odplodila, tahle je pozdnější ale díky uzavřené lokalitě u řadovky směřované na jih tu vše dozrává min o 14 dní dříve. Rád bych věděl co je to za odrůdu, přikládám starší snímek sklizně. Poslední dny sice hodně pršelo ale vrhnu se opět na to zalívání, Kristalon plod a květ taky není problém, ještě jednou díky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.8.2013 19:05

Tak musím uznat, že jsem soudil podle sebe. Tady v Č. Bu. za poslední měsíc nenapršelo skoro nic a abych nepřišel o úrodu broskví, musel jsem zalít i pitnou vodou. A i tak to bylo místy málo a sklizeň bude na některých stromcích menší. Teď tu teprve trhám Redhaven.

Dvacetiletý Fairhaven
Dvacetiletý Fairhaven
Tříletý Cresthaven
Tříletý Cresthaven
 Fairhaven na slivoni
Fairhaven na slivoni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 21.8.2013 19:54

Na těch snímcích je asi Suncrest. Zkuste porovnat s následujícími dnešními záběry nedozrálých plodů. Letos se opozdil.

SUNCREST
SUNCREST
SUNCREST detail
SUNCREST detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika