Očkování / roubování broskvoní



host - 168.103 (?)
22.7.2018 22:36

detail srůstu kopulací druhého stromku po 5ti měsících. Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.103 (?), 22.7.2018 22:31

Springcrest 5 měsíců po naroubování. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 22.7.2018 22:36

detail srůstu kopulací druhého stromku po 5ti měsících. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.159 (?), 22.8.2018 15:46

Dnes jsem očkoval broskvové semenáčky jsou silné jen 3 milimetry, nechce se mi čekat ještě další rok. Máte někdo zkušenosti jestli očka na tak tenkou podnož přirostou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.8.2018 16:32
Obvykle se nechytnou. A co se nahodou chytne, neroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.19 (?), 22.8.2018 17:05

Pokud jsou podnože takto slabé, je lepší počkat na jarní termín.Stěpování (roubování/očkování) na bdící štěp má větší naději na úspěch.

Obecně, čím slabší podnož tím lépe je použít roubování kopulací. I ty nejtenčí letorosty, co se dostaly opadem listí do dormance jsou vyzrálé a připravené po srůstu ihned se probudit a vyrašit. U pozdněletního očkování nemusí být vhodně-malá očka ještě vyzrálá a tak pokud srostou s podnoží, zpravidla vymrznou. I v případě, že nevymrznou, semenáček dotčený očkováním se chová jako po poškození okusem (zvěří) a přednostně probouzí pupeny těsně nad kořenovým krčkem. Vznikne Vám pak koště nepoužitelné pro opravné štěpování.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.1.2019 13:58

Springcrest naroubovaný kopulací na broskvoňový semenáč před 11 měsíci a připravený k výsadbě. Walter

Očkování/roubování broskvoní
Očkování/roubování broskvoní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 4.2.2019 13:49

v srpnu naočkovaný semenáček broskvoně v květináči začíná rašit. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.2.2019 18:06

Tak uvidíme, pane Petře, jak to letos dopadne. Každopádně zatím nejsou broskvoně, ani meruňky narašené a tak mi připadne, že vývoj je slibný. Mimochodem Springcrest, který jste mi doporučil koupit v Uh. Ostrohu, je opravdu Springcrest. Vloni nádherně zaplodil a už mám z něj 2 kopie. Zdraví Vás Walter

Vašemu očkování dávám palec nahoru, pane Waltere. Jen škoda, že tam není na cedulce místo Springcrestu třeba Rich May, Sagittaria, Francoise nebo jiná velmi raná žlutomasá broskvoň. Jinak některé pupeny broskvoní už jeví známky pohybu, ale postřik proti kadeřavosti nechám na později. Dá se ale předpokládat, že po minuloroční absenci kadeřavosti, to letos bude horší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 4.2.2019 18:59

Děkuji. Ty dvě vytvořené kopie Springcrestu jsou semenáčky vloni v tuto dobu naroubované za pomoci a rad pánů Mimmo a JJM. Dnes už jsou z nich stromky připravené k výsadbě na trvalé stanoviště, viz foto 12.1.. Samozřejmě bych rád rozšířil sortiment, ale tady v okolí neznám nikoho, kdo by měl broskvoně jiné, než obvyklé. Mám slíbenou větvičku FM III, ale to bude tak na jeden roub. Naočkoval jsem samozřejmě víc semenáčků, ale nějaká očka mi zašla, takže jako úniková varianta je roubování v tuto dobu. Celkově mi ale Springcrest vyhovuje především dobou zrání, kdy, až na třešně, není jiného ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 5.2.2019 18:40

Pokud se nebojíte přenosu PPV, tak bych mohl v létě poslat nějaké výhony na očkování. Prozatím jsou projevy jen na listech. Z odrůd zajících před FM3 si stále nejvíce cením starého dobrého Harbingeru. Dužnina je možná měkčí, ale chuť klasická, jak píše Tomáš Jan - dobře aromatická. Pro mě naprosto vyhovující....kdy, až na třešně, není jiného ovoce. Určitě jste nezapomněl na meruňky, obzvláště Leskoru bych doporučil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika