Klejotok na broskvoních



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 164.73 (?) 
10.10.2019 19:46, zobrazeno: 1937x

V posledním měsíci pozoruji na všech mladých broskvoních extrémní výskyt klejotoku. Vloni jsem nezaznamenal žádný, letos také ne, stromky i krásně plodily a ničím netrpěly, ale poslední cca měsíc až dva na nich pozoruji, že jsou obsypané klejotokem. Všech 7 broskvoní, ostatní ovocné stromy nic (třešně, mandloně, meruňky, slivoně,...). Klejotok je na zbytcích stopek od plodů, v místě větvení nebo ve starých zatažených ranách po loňském nebo jarním řezu. Dočetl jsem se, že kromě nějaké choroby nebo poranění řezem může být způsoben přehnojením dusíkem nebo přemokřením. Řez jsem neprováděl, poranění žádné nevidím. Dusík jsem dával pouze na jaře, všem stromům stejně, takže si nemyslím, že by to byla ta příčina. Ale pravda je, že vlhko je a klejotok se objeví více po vydatněším dešti. Může to být příčina? Nicméně půda je propustná hlinitopísčitá, žádný jíl, ale ve výsadbové jámě vylepšená kvalitní zeminou, kompostem a hnojem, takže vláhu zadržuje lépe...



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 204.6 (?), 10.10.2019 20:51

Mám čtyři broskvoně. FM3 (6 let) trpí stejnými problémy, jako vaše. Klejotok je zejména v místech, kde byly plody. Catherina (3 roky) je na tom podobně, i když v menší míře. Redhaven (první rok) bez problémů, a semenáč (asi 15 let) tak bez problémů.

Přehnojení dusíkem můžu prakticky vyloučit. Ovocné stromky jsem letos nepřihnojil ani jednou. Taktéž zálivka-přemokření. V červnu a červenci téměř nepršelo a klejotok se začal vyskytovat přesně v té době. Zaléval jsem jen jednou dešťovou vodou, pak to bohužel nešlo - voda nebyla.

Těžko tvrdit, že bychom ze dvou srovnání mohli dělat závěry, každopádně za mě tady souvislost není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika