Kernechter vom vorgebirge



host - 58.151 (?) 
9.8.2014 15:08, zobrazeno: 11351x

Má niekto z Vás broskyňu Kernechter vom vorgebirge? Kedy presne dozrieva táto odroda? Mám stromček v druhom roku po výsadbe, dátum na broskyne je už dosť vysoký (plody by sa už aj na tých najneskorších mali nalievať) a na ňom sú plody ešte stéle veľmi malé. cca priemer ako dvojeurové mince, akoby zamrzli v čase:)... Pestujete niekto túto odrodu? Je to v poriadku? Alebo si mám robiť sterosť či mám vôbec kúpenú odrodu?!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.151 (?), 9.8.2014 16:02


Kernechter vom vorgebirge v druhom roku po vysadbe...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.151 (?), 9.8.2014 16:05

..a plody 9.8.2014


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.151 (?), 6.9.2014 20:30

Nikto nereagoval... Tak som si počkal... Ak to niekoho zaujíma, tak Kernachter vom vorgebirge dozrieva na prelome mesiacov august/september. Má menšie plody ale čo strácajú na velkosti to doháňajú svojou arómou a veľmi zaujímavou chuťou. Je to pravdepodobne odroda tzv. vinohradníckych broskýň. Je odolná proti kučeravosti broskýň. Myslím že je veľmi vhodná na kompóty. Nie je na zahodenie, že sa dá pestovať ekologicky. Má pravú broskyňovú arómu ktorú si pamätám z detstva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 6.9.2014 23:17

Semenáče broskvoní mě zajímají čím dál víc.Obstojí bez postřiků(hlavně kadeřavosti) a některé i v chuti mohou konkurovat.Příroda čaruje zahrádkář kouká.A má na co.Semenáče mi i v tom suchu obstály, ušlechtilé se neujaly.Kam půjde naše cesta?   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jitunka - (27) - 26.22 (?), 21.6.2017 23:20

Mohu se zeptat, zda tuto broskvoň stále máte a jste spokojený - zda platí, že je šance zrovna tuhle odrůdu pěstovat ekologicky bez postřiků? Předem děkuji za zhodnocení po letech, v případě, že tuto diskuzi ještě čtete.

Případně ocením jakékoliv další postřehy ostatních, kteří tuto odrůdu zkusili pěstovat. Předem velmi děkuji.

Zvažuji zkusit pěstovat tuto nebo Benedicte a otestovat, zda to třeba půjde nějak bez postřiků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.233 (?), 22.6.2017 7:26
Jitka: K.v.V. nemám, ale mám skúsenosť s Benedicte. Spomedzi broskýň s bielou dužinou patrí k tomu lepšiemu. Strom je vitálny a zdravý, ale informáciu o úplnej odolnosti voči kučeravosti treba brať s veľkou rezervou. Aj na Benedicte sa občas objaví, ale v menšej miere než na iných odrodách (bielodužinaté odrody sú všeobecne odolnejšie než žltodužinaté a nektarinky). U nás pestovanie broskýň bez postrekov reálne možné nie je, ale sú oblasti kde sa to skúsiť dá (veľmi záleží od lokálnych podmienok čo sa týka tlaku chorôb). Kučeravosť ak nie je masívna tak vážnym problémom nie je, ale v posledných rokoch už aj broskyne často trpia moniliózou a klasterosporiózou. A tieto choroby väčšinou stromček po čase zahubia, resp. silne skrátia jeho životnosť. Ak rozmýšľate nad pestovaním broskýň úplne bez postrekov a s obmedzaním rezu, dá sa uvažovať nad vypestovaním semenáčika z kôstky (píše sa tu o tom na niektorom vlákne). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 22.6.2017 8:03

Letos jsem si nevšiml rozdílu v poškození kadeřavostí u Benedicte a ostatních odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.204 (?), 22.6.2017 9:03

Preco sa vsetci tvaria, ze spravat sa setrne k prirode aj samemu sebe znamena automaticky neaplikovat postreky? (schvalne nepisem ekologicky, lebo to slovo pre mna nadobudlo kvoli kadejakym nezmyselnym eko-dotaciam a nariadeniam skor pejorativny vyznam. Mam na mysli ale to iste, co vy). Postreky su principialne OK, treba len spravne zvolit tie bez rizika rezidui ci vyraznejsich vedlajsich ucinkov na uzitocny hmyz. Ak spravne zvolite podpnik a odrodu pre Vase podmienky, staci jeden postrek Sulkou v spravnom case pred pucanim, v pripade chladneho a dazdiveho pocasia doplneny neskor Kuprikolom. Lepovy pas proti mravcom a voskam, biobit proti obalovacovi vychodnemu. Pokial uroda nezmrzne, mavam vynikajuce vysledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.6.2017 15:54

Letos jsem si nevšiml rozdílu v poškození kadeřavostí u Benedicte a ostatních odrůd.

Tak to já jsem si všiml. Benedicte byl bez kadeřavosti, ale taky bez plodů, které v dubnu a květnu zmrzly. Myslel jsem, že to je větší pašák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika