Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
26.2.2014 21:18

Já jsem použil Kocide. Pokud už jsou pupeny trochu pootevřeny, tak je použití Syllitu na místě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 40.230 (?), 20.2.2014 19:19

Děkuji za rychlou odpověď. Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 133.31 (?), 20.2.2014 20:33

Ďaleko jednoduchšie ako presypávať do odmeriek je presné odváženie na kuchynskej digitálnej váhe. Tá sa dnes nájde snád v každej domácnosti. Váži s presnosťou na 1 gram. Napr. sáčik s 50g Kuprikolu vážil 53g. Odsypal som do postrekovača toľko, aby sáčik so zvyškom vážil iba 28g. Do postrekovača som nalial namiesto 4 litrov iba 3 litre vody. Koncentrácia 0,8% je "sichr", aj keď výrobca odporúča 0,6%. V sáčku mi ostala dávka modrého prášku pre event. opakovanie ošetrenia v marci. Merať prášky rôznej špecifickej hmotnosti pomocou odmeriek je dosť nepresné. Napr. medzi Dithane a Kuprikolom či Championom sú rozdiely priepastné. Kovy sú ťažké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 20.2.2014 20:38

Tiež som broskyne (obidve smiley) strekol v sobotu Kuprikolom, trocha silnejším roztokom, malo to niekde okolo 0.9-1,0, zrovna pri Kuprikole by som sa nejakého predávkovania reziduí nejako nebál... aj tak sa obávam, že som mal o týždeňskôr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 20.2.2014 20:59

Tak to u nás jehnědy lísek práší už zhruba týden

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 20.2.2014 21:07

Na vážení mám digitální lžičku na bazénovou chemii. Ona to není lžička, ale spíš pořádná lžíce. Docela mně to překvapilo, když přišla. Nejmenší navážka je 0,1 g. To jde. Cena asi 200,- Kč. Ale existují i malé digitální vážky. Jejich cena je také přijatelná. Když máte malé, několikagramové balení prášku, tak si ho rozdělte na příslušný počet stejných hromádek. Je to docela přesné. Pro lepší manipulaci na kousky papíru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 133.31 (?), 20.2.2014 21:35

V núdzi postačí prehnúť list papiera a do vzniknutého "járka" rovnomerne rozvrstviť napr. 5g pesticídu. Špičkou noža potom "odkrojíme" jednu pätinu a posunutím noža k okraju papierového "žliabka" vysypeme 1 gram prípravku napr. do ručného rozprašovača.

Od synátora som dostal pod stromček o.i. aj jednoduché jednoramenné vinohradnícke váhy s miskou objemu 150 ml. Suma sumárum 2 plastové súčiastky a presnosť slušná. Ešte som s nimi nerobil, ale nabudúce nafotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 23.2.2014 20:21

jsem dnes po zimě vylez ven, že naroubuji pár jabloní a dodělám roubování meruněk a s hrůzou jsem zjistil že angrešt už ma prtavé malé zelené lístky.tak jsem nabil přístroj Sylitem 65 a zahájil palbu na broskvoně, je teda fakt, že to vítr foukal víc na mne jak na stromky, ale snad se dílo podařilo uff za 5 minut 12 a já myslel kolik mám ještě času :p)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 24.2.2014 12:45

Letos to u nás AMET vychází přesně. Stanice v blízkém okolí udávají SAT7 mírně přes 800°C, jehnědy lísek u mne dnes už práší, angrešt Prima (dříve jsem využíval Industrie) začal ukazovat zelené špičky a některé pupeny broskvoní se začínají pootvírat. Všechny indikace pro ošetření vzájemně sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.59 (?), 26.2.2014 20:15

Prosím Vás, pán Vinšálek, čím ste striekali? Mne sa zdá, že som už trochu zaspala postrek s Kuprikolom, môžem rovno striekať so Syllitom? Už minulý týždeň boli broskyne napučené, ale nemala som čas na chalupe postriekať. Ďakujem. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.2.2014 21:18

Já jsem použil Kocide. Pokud už jsou pupeny trochu pootevřeny, tak je použití Syllitu na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika