Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
14.2.2014 16:19

Vaše úvaha, Stando, je v podstatě správná.
Jestli odstup srážek byl 7 hod, tak to bude dobrý.  Ono stanovit množství mědi, které bylo smyto případným deštěm a říci, jak moc se snížila účinnost, v amatérských podmínkách dost dobře nejde. Že tam je vidět modrá barva nestačí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 13.2.2014 17:13

Nakonec mám narašené jen velmi rané odrůdy Springcrest a Kamilu. To jsou ovšem jen malé stromky. Ani mapa ametu nemění v naší oblasti zatím barvy. Měl jste pravdu, pane Stanislave, balení Kocide 2x17,5 g vystačí na 10 litrů a stojí 74 korun. U Championu je potřeba na 10 litrů postřiku 3 x 20 g. Už si nevzpomínám, ale bude určitě dražší, než tento Kocide.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 12.2.2014 21:13

jsou tam rozdíly ve formulaci (WP × WG) a dávkování (6 kg/ha × 3,5 kg/ha)...

Pokud bude při nižším dávkování Kocide účinnost stejná, pak je Kocide paradoxně levnější. Jen mám někde opsanou poznámku, že při použití profi-smáčedla mohu u rosiče Solo snížit dávkování Championu z 6 kg/ha na 4 kg/ha (tedy v mém případě 1 kg na celý sad a aplikační termín).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.2.2014 22:15

Pane Stando,
ono nestačí jenom to optické zaschnutí. Záleží i na použitém měďnatém přípravku.  Struktura krystalů mědi se v těchto přípravcích liší a některé pak obsahují i specielní aditiva a lepidla.
Chloridovému Kuprikolu či Championu na bázi hydroxidu rozhodně 2 hod. nestačí na to, aby nebyla významně snížena jejich účinnost, i když je opticky postřik zaschlý.
Kocide je na tom o něco lépe. Jeden z nejodolnějších Cu přípravků vůči smyvu, Funguran- OH 50 WP, potřebuje k dosažení 100% účinnosti odstup srážek 4 hod.  Přičemž firma tvrdí, že při odstupu srážek 1 hod. je už dosaženo 50% účinnosti. Výsledky nezávislých zkoušek mi však nejsou známy.

Pro snížení rizika smyvu některých Cu přípravků se používají i různá smáčedla (lepidla) na bázi pinolenu. Což je druh pryskyřice. Ten je známý u pěstitelů řepky k omezení ztrát před sklizní pukáním šešulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 13.2.2014 22:32

Kdyby 4 -6 hodin na optické zaschnutí + 2 hodiny přídavek na plnou adsorpci nestačilo, tak některé roky nepostříkám ani jednou, aby jsem měl jistotu, že jen nehnojím trávník mědí.

Právě proto, že zasychání je proměnlivý čas, tak pro posouzení, jestli to bude fungovat radši hodnotím čas mezi zaschnutím a začátkem srážek. Výsledek tak může být stejný = 6 hodin od konce aplikace apod.

Jaká je tedy správná odpověď na otázku "host - xxx.xxx.92.38 (?)
11.2.2014 12:09"
? Odpoledne paní myslí asi za světla (tedy konec aplikace byl nejpozději v 16:38). Podle radaru začalo na části území pršet až kolem půlnoci. Čas na zaschnutí byl tedy cca 7 hodin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.2.2014 16:19

Vaše úvaha, Stando, je v podstatě správná.
Jestli odstup srážek byl 7 hod, tak to bude dobrý.  Ono stanovit množství mědi, které bylo smyto případným deštěm a říci, jak moc se snížila účinnost, v amatérských podmínkách dost dobře nejde. Že tam je vidět modrá barva nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 15.2.2014 9:25

Ještě jednou děkuji panu Mičurincovi za upozornění na Amet. Je to dobrá pomůcka. Zajímavý je třeba teplotní rozdíl mezi Pce a HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.2.2014 14:35

Tak a je to tu, má doměnnka ohledně teplého konce prosince v Čechách má svoji vyjímku, ačkoliv se SAT provádí až od ledna, hodnoty tentokrát moc neodpovídají, neboť jsem byl na zahradě a již práší jehnědy lísek a to je ještě kryta z jihu stodolou, takže žádné teplé místo líska nemá! Asi postřik bude trochu dříve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.2.2014 18:44

Desítka na teploměru, bezvětří a nebezpečně vypadající očka byly důvodem k dnešnímu urychlenému ošetření broskvoní a nektarinky Kuprikolem.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.2.2014 19:04

No mandloně mám Mirku ještě víc narašený, tam to budu muset asi hold urychlit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.2.2014 20:13

Mandloň mám nově vysazenu "pod Pálavou" (tam mezi plotem a melounovým políčkem), trochu postřiku jsem si na ni na zítra nechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika