Kadeřavost v květnu



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 143.21 (?)
15.5.2017 23:06

Mnoho pozdravů do Pardubic. Jak už jsem tu v jiném vlákně psal, udělal jsem letos, jako obvykle na poslední chvíli, 16.3. a 21.3. postřik Kuprikolem bez smáčedla. Vcelku jsem spokojený, nějaká kadeřavost tu a tam na listech je, většinou ale jen na menších částech listů a většinou listů z vrcholových pupenů. Celý zkadeřený list jsem nenašel žádný. Dost velké problémy jsem teď měl s monilií na Earliglo a Sunhaven i přes použití Horizonu. Po letech musím opět konstatovat, že má smysl pěstovat broskvoně se zvonkovitým typem květů, všechny... haveny a Earliglo v květu bez problémů vydržely mrazy, u Springcrestu nevydržel ani jeden květ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.5.2017 9:54

Dobrý den. Myslím, že jsem se definitivně vyléčil ze snah používat na kadeřavost broskvoně pouze a jenom měďnaté fungicidy. Ten pravý okamžik, kdy jak se psávalo, stačil jen jeden postřik měďnatým fungicidem ve správný okamžik, nelze odhadnout. Například na Catharinu to zřejmě byl správný okamžik, jelikož je čistá, ovšem na ostatní odrůdy nikoliv. Nepomohl, jak je vidět, ani druhý postřik Kuprikolem asi po čtrnácti dnech. Hodně taky záleží na počasí. Dlouhé rašení ze zimou a deštěm v dubnu je jasné znamení k tomu, že se má přistoupit k dalším ošetřením, nikoliv však již měďnatými fungicidy, to víme. Předpokládejme, že nyní už díky vyšším teplotám nebudou vhodné podmínky pro další šíření houby a rychle vyraší nové zdravé listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.5.2017 11:26

Vypadá to, že pro letošek jsem boj s kadeřavostí vyhrál. Postižení je minimální. Taktéž úžeh na meruňkách je pod kontrolou. Má to jen drobnou chybičku. Nejsou tam žádné plody.
broken heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.174 (?), 13.5.2017 12:56

ked nam vymrzli pred rokom, tak som si povedal, aspon si stromcek oddychne (nemusi zivit plody). No ale prilis vela takeho oddychu skodi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.5.2017 15:34

Zajímalo by mě kde? Kde Vám to vymrzlo? Na současnou kadeřavost by se dalo nahlížet dvěma způsoby. Buď jako na nejlepší dny kadeřavosti v roce, kdy listy hrají všemi barvami, nebo, že kadeřavost přímo zuří, duří a duří, kroutí listy do všech stran o sto šest. Ať tak či tak, pan Vinšálek by mě za takové představení barev jistě nepochválil. frown

kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
kadeřavost broskvoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.200 (?), 13.5.2017 19:49

Horšia choroba ako kadeřavost je moníliový úžeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter zo Skalice - (7) - 151.224 (?), 15.5.2017 16:43

Dobrý deň,Jayhaven bez postreku má pár listov napadnutých, Royal Glory tiež bez ostreku a pár listov je skrútených, Fruteria bez postreku a bez kučeravosti zatiaľ,Vistarich s postrekom Kuprikolu má pár listov napadnutých, Benedicte my zničili husi, ale obrašila azatiaľ je to dobré, ale tam to asi ešte len príde, lebo loni mala.Stromy sú z Klívie, pôvodne sme kúpili dve Fruterie, ale jedna zjavne nebola, lebo bez postreku ju kučeravosť zničila.Najhoršie je na tom Vistarich.

Ďakujem za tento web, je výborný.Vďaka nemu som si už kúpil Coxovu Renetu a plánujem Jaderničku moravskú, Děkanku Robertsovu, Goldrich,Favoritu Morettoni a Hanitu.Rady a skúsenosti, ktoré sú tu prezentované sú neoceniteľné.Ešte raz ďakujem všetkým, administrátorovi aj tým ktorý kúpia a pestujú a potom sa s nami ostatnými podelia o svoje skúsenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 15.5.2017 21:15

V ktorom roku a obdobi (jar/jesen) boli vysadene Vase Jayhaven, Royal Glory a Fruteria, Vistarich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter zo Skalice - (7) - 95.239 (?), 15.5.2017 22:21

Dobrý deň,Jayhaven, Vistarich,Fruteria jeseň 2013,druhá Jayhaven a Royal Glory jar 2015.Asi, ak sa dobre pametám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 143.21 (?), 15.5.2017 23:06

Mnoho pozdravů do Pardubic. Jak už jsem tu v jiném vlákně psal, udělal jsem letos, jako obvykle na poslední chvíli, 16.3. a 21.3. postřik Kuprikolem bez smáčedla. Vcelku jsem spokojený, nějaká kadeřavost tu a tam na listech je, většinou ale jen na menších částech listů a většinou listů z vrcholových pupenů. Celý zkadeřený list jsem nenašel žádný. Dost velké problémy jsem teď měl s monilií na Earliglo a Sunhaven i přes použití Horizonu. Po letech musím opět konstatovat, že má smysl pěstovat broskvoně se zvonkovitým typem květů, všechny... haveny a Earliglo v květu bez problémů vydržely mrazy, u Springcrestu nevydržel ani jeden květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.5.2017 21:41

Kadeřavost mám podchycenou vcelku uspokojivě. Na odolnost typů květů mám opačný názor, zvonkovité květy, jsou méně odolné na zimní i jarní mrazy, než miskovité kromě odrůd Springcrest, Springbelle a Royal Glory i nektarinky Venus, Stark Red Gold a Maria Aurelia s květem miskovitým jsou odolnější na jakýkoli mráz než broskvoně se zvonkovitým květem, alespoň tady!surpriseJediná "zvonkovitá" broskvoň která se může rovnat s broskvoněma s miskovítým květem je Harrow Beauty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika