Kadeřavost v květnu



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
27.5.2016 22:07

Ano, prozatím jsem stále věrný Kuprikolu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 24.5.2016 17:55

Tam, kde ošetření proti kadeřavosti nebylo provedeno dostatečně, nastává nyní konidiové šíření houby a proti němu je chemická ochrana už velmi obtížná. Přípravky na to oficielně povolené také nejsou.

Takže jedině mechanické odstraňování napadených listů či větévek, aby se zabránilo dalšímu šíření konidií a snížilo i následné množství blastospor jako následného zdroje infekce v příštím roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 24.5.2016 21:33

patnáct let jsem stříkal sousedům broskvoně a neměl jsem problém. Když jsem službu nabízel i letos, sdělili mi, že už mají ošetřeno. Teď se jejich broskvoně topí v kadeřavosti, nic s tím nedělají a já na svých otrhávám stále další a další napadené listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.5.2016 22:42

Dnes jsem viděl úplně stejně postiženou broskvoň jako u souseda. Co nemá kadeřavost, to má moniliový úžeh. Vy jste dopadl jak, pane Waltere? Myslím celkově. Sousedé nemají také ošetřeno, navíc se šíří nákaza moniliového úžehu z jejich višní. Meruňky jim postupně zašly, ale zdá se, že višně jsou odolnější, S bělomasých odrůd má částečnou kadeřavost Maria Bianca. Proti Benedicte je to velký rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.5.2016 10:11

Jak pročítám zdejší příspěvky, tak jsem ještě nedopadl nejhůře. S kadeřavostí se potýkám i přesto, že jsem stříkal 2x, ale monílií bylo prozatím napadeno na broskvoních jen několik desítek větviček, takže úroda bude. V eshopu jsem koupil 3 broskvoně, Springcrest (dík za typ) a Redhaven raší dobře, nektarinka byla totálně zaschlá a uznali mi reklamaci.Ale jak už jsem psal, byl to asi poslední nákup broskvoní z eshopu, osobně bych si takové stromky nevybral. Z podzimního očka mi pěkně roste nová Earliglo.Meruňky jsem proti monílii ošetřil, nepomrzly a něco ke sklizni bude. Na dalším stanovišti na venkově pomrzly všechny vlašské ořechy, ale slivoně budou, i když letošní úroda bude slabší, než loňská.

Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Kadeřavost v květnu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.5.2016 19:00

Proti těm sousedům to máte uspokojivý výsledek, pane Waltere. Byl to jen Kuprikol?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 27.5.2016 22:07

Ano, prozatím jsem stále věrný Kuprikolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jofree - (40) - 211.183 (?), 23.5.2017 23:22

Ahojte, narovinu ja taky netusim co mam aplikovat, vse jak mate Vy a tohle je vysledek, co s tim? poprosim pana Vyslouzila o reakci, diky moc ak.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 24.5.2017 6:02

Alois K.: Iste sa ozve aj dr.Vysloužil, ale dovolím si tiež reagovať: Myslím že ten tragický podtón nie je namieste, mnohí by boli radi ak by to mali v takom stave ako Vy. Z príspevkov je zrejmé, že väčšina kolegov napriek postrekom kučeravosť viac či menej má. Niekedy sa jej proste zabrániť nedá. Nie je to ale taký strašiak ako monilióza, vo Vašom prípade to strom (aspoň ten na fotke) zvládne ľavým zadným koreňom 😃. V systéme ochrany sa ťažko dá vymyslieť niečo nové, klasická schéma najprv Kuprikol (Champion) a potom organický fungicíd je zlatým štandardom. Jadro pudla je skôr v umení presného načasovania postrekov. Ja som tento rok trochu zaexperimentoval a po Kuprikole som použil nový fungicíd Prolectus (napriek tomu že odporúčanie na kučeravosť nemá). Výsledok je výborný, ale môže to byť len zhoda okolností, takže tento postup si nedovolím odporúčať. IH (P.S.: teraz už nestriekajte ničím, to by nemalo žiadny význam).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.5.2017 8:00

Alois K.: Všechno bylo řečeno. V tuto chvíli už neaplikujte nic, nepomohlo by to. Dá se říci, že jste stromek ochránil dobře. Postižení není velké a broskvoni příliš neubližuje. 
   Kadeřavost není strašák, dokonce ani monilióza u broskvoní není strašák jako u meruněk, višní, slivoní. Jediným opravdovým strašákem (aspoň u nás) je mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jofree - (40) - 220.88 (?), 24.5.2017 11:58

Dekuji Vam za odpoved, vim ze nema cenu lamentovat nad tim co bylo nebo nebylo. Nemam tolik zkusenosti a pravda je takova, ze loni byli listy nadhere az do pozdniho leta... Bez sebemensiho kazu.

Tak me to prekvapilo, vsechno je jednou poprve :-) a tahle kaderavost je taky jina...

O stromky se peclive starame, letosni utoky msic respektive tech nestasnych mravencu vcelku odolavaji, davali jsme 2 x a ve spravnou chvili postrik "proti prezimujicim skudcum - stop". broskve maji samozrejme za sebou kuprikol atd..

a sposty rucni prace.. :-)

Pekny den a bohatou urodu v lete vsem..

AK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika