Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?



host - 37.86 (?)
9.3.2019 17:39

U nás bolo počasie OK, ani vietor ani dážď, sulka nastriekaná smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 5.3.2019 9:44

Tak z tohoto pohledu jsem v klidu, protože mám stromy na kopci osamocené mezi loukami. A stříkal jsem mědí.

Takže pokud jsem (mladé stromky) důkladně smočil, nemá vítr negativní vliv? Pouze rychleji oschnou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.3.2019 9:55

Jen pro zajímavost, co napsal jeden pán. 

Ať si každý na své zahrádce dělá co chce. Já jsem si o toxicitě mědi našel nějaké články, na starších vinicích a chmelnicích, kde se léta stříkalo mědí jsou s tím velké problémy, půdy jsou tam kontaminovány tak, že jediný způsob je odtěžení a náhrada v celém půdním profilu. Měď je těžký kov a je v půdě nepohyblivá, zůstává v ní trvale. Zvýšený obsah mědi má devastující vliv na přirozenou půdní mikroflóru. Takže když někomu nevadí, že si toxikuje půdu v zahradě, ta OK. Paradoxem je, že měď stále patří mezi EKO přípravky. To je holt takový "politický paradox".

(Jinak měď má škodlivé účinky i pro lidské zdraví, ale při postřiku broskvoní se toto hledisko neuplatní, uplatní se jen když se mědí stříkají přímo plody.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 11:22

naprosto souhlasím a vůbec z mědi v zemi nemám radost. Takže alespoň na místa pod broskvoněmi, kde pěstuji ještě něco jiného, rozkládám před postřikem igelitové fólie. A snažím se, jak už jsem psal dříve, to s postřiky příliš nepřehánět. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 9:56

když jste je smočil důkladně, tak asi bude vše ok. Když ale proudění vzduchu je rychlejší, než rychlost roztřikované kapaliny, pak lze těžko dosáhnout důkladného smočení celého povrchu stromu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 5.3.2019 10:16

Díky. U velký stromů problém větru chápu. Toto jsou 2 roky staré stromky, takže bylo snadné všechny větve "omýt" zblízka. Spíš mě zajímalo, když měď kvůli větru rychle zaschne, jestli dostatečně zapůsobí i na houby, na které má působit.

Ad zamoření - řekl bych, že nemá žádný smysl dávat do souvislosti lehký postřik 5 broskvoní prováděný 1x ročně s intenzivním ošetřováním vinice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 11:05

Jde o preventivní postřik, jak rychle zaschne, podle mě, na účinnosti nic nemění. Mnohem důležitější je, že ulpí na všech pupenech a zabrání na nich rozvoji houby. Zbytky zaschlého postřiku jsou na větvičkách patrné několik týdnů. Předpokládám, že při déletrvajícím počasí s přeháňkami se postřik postupně smyje a přestane být účinný. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.3.2019 12:29

Petr z H.: "...proč všichni argumentujete větrem?".  

Pokiaľ máte malé stromy, tak sa dajú postriekať aj vo vetre. Ja mám ale napríklad Veľkopavlovickú vysokú okolo 6 metrov, niektoré jadroviny 4-5 metrov a pri silnejšom vetre postriekať dôkladne takýto strom nie je dosť dobre možné. Pri postreku zo strany proti vetru vám to jednak ide všetko do tváre, jednak vo väčšej výške nedosiahnete potrebné zmáčanie. Ďalšou vecou je fakt že vietor postrek zanesie aj tam kde nechceme, čo niekde môže byť problém, inde nemusí (podľa lokality).  IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.3.2019 14:28

Já si rozbor půdy kvůli zamoření těžkými kovy dělat nebudu. Iluze si ale nedělám. Každoroční mnohaleté používání měďnatých fungicidů, hlavně proti kadeřavosti na broskvoních se jistě jen tak neztatilo, i když se jedná v uvozovkách pouze o jeden až dva postřiky ročně. Používání pesticidů má vždy nějaká rizika i přesto, že ta měď se tváří ze všech těch chemikálií nejpříjemněji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.3.2019 18:41

Myslím, že ovoce i zelenina by měly stopovou měď obsahovat, abychom ji nemuseli jíst v tabletkách. Ačkoliv i můj zimní multivitamin obsahuje v každé tabletce 1mg mědi v chelátové formě. Myslím, že se ta trocha kuprikolu příliš v půdě neakumuluje a odchází v našich výpěstcích tak jako draslík, dusík nebo fosfor. Na druhou stranu jsem si nechal v rozboru půdy na zahradě stanovit i měď a je v normě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.86 (?), 9.3.2019 17:39

U nás bolo počasie OK, ani vietor ani dážď, sulka nastriekaná smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika