Kadeřavost broskve - co s tím teď?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 146.248 (?) 
2.7.2006 20:56, zobrazeno: 74858x

Dobrý den, prosím poraďte. Mám 5 let starou broskvoň, na jaře jsme jí postříkali proti kadeřavosti, ale ta se objevila letos ještě víc, než vloni. Všechny broskve opadaly, listy také. Tak jsme jí dnes radikálně ostříhali . Má význam jí nyní postříkat? A čím? Má příští rok poslední šanci... Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.30 (?), 3.7.2006 10:11

Kdysi jsem začínal s broskvemi a měl stejný problém. V prodejně na Hlavním nádraží mi poradili otrhat napadené listy a důkladně postříkat syllitem. Funguje to. Já podle mých osobních zkušeností nevěřím, že postřik po rozvinutí pupenů již nemá cenu. Někdy to kvůli deštivému počasí prostě nestihnete. Broskev je napadena vždy(vliv sousedů), ale rozsah napadení lze snížit na zanedbatelnou úroveň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.238 (?), 21.5.2007 21:09
Jestli mohu poradit tak jsem řešil ten sami problém. Kdysi mi poradil jeden člověk že mám v lednu když nemrzne postříkat celí strom SULKOU a před květem to mám zopakovat. Provádím toto již pátý rok a kadeřavost jsem od té doby neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.129 (?), 21.6.2008 20:09

Souhlasím.Letos hrůza, jen dva lístky zdravé.Jarní postřiky(Champion) bez účinku, co dělat?Na zkoušku jsem stříkl něco nového(Syllit)a ač stromek vypadal, že uschl, teď se zelená a i zbylé tři plody nabývají velikosti. Stromek má třetí rok.Tak že, nezoufejte a zkuste postřik i nyní!  Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 22.6.2008 2:40

Už další. Už zase někdo kdo "uspěl" s pozdní likvidací kadeřavosti. Opište desetkrát: Pokud to neudělám včas, nemá smysl stříkat pozdě. V ničem jste neuspěl, kadeřavost zmizela sama, tím že je teplo. Zmizela by úplně stejně i kdybyste nestříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.34 (?), 22.5.2008 21:34

Dobrý den

Chtěla bych se zeptat co teď s kadeřavostí.

Postřik nepomohl a je napadený celý stromeček.

Moc děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 22.5.2008 23:07

Pokud není strom chemicky ošetřený při náznaku rašení a během rašení, je na 99,9% jisté, že na rozvitých listech bude kadeřavost. Pak je veškerá chemie zbytečná. Pokud je strom v průměrné kondici, napadené listy shodí a nové obrazí. Nic nepokazíte, když napadené listy odstraníte mechanicky a spálíte. Další rok na jaře nesmíte prošvihnout termín postřiku. O kadeřavosti je na tématu "Broskvoně" napsáno mnoho.
           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 22.5.2008 23:15

Ještě chci dodat, že jsem svůj systém postřiku v některém tématu popsal, kadeřavost neznám! Termín je velmi důležitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.184 (?), 22.5.2008 23:22

stříkám Kuprikolem 2-3x za zimu při teplotě nad +6°C a neznám co je to kadeřavost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 22.5.2008 23:43

No ono letos by to u nestříkaných stromů znamenalo očesat celý strom...

Nejsem si jistý, fungují napadené listy aspoň trochu? Jestli ano tak by bylo asi lepší je tam nechat dokud nezačnou rost alespoň nějaké zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika