Je tohleto Redhaven? Začínám pochybovat



host - 212.49 (?)
13.8.2020 16:08

Uveďte lokalitu. U mě letos na severovýchodě Redhaven z trvalého přemokření a zimy je špatně dozrálý, chuť je podprůměrná až špatná, od pecky nejde, tak jak popisujete, je to propadák roku, ale jinak je to výborná broskev - když je sucho nebo vody přiměřeně, v dozrávání už to slunce nespravilo. Některá odrůda popukaly všechny pecky, takže shnily, jiná zase s přemokření shodila ještě zelené plody. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
ClonyXXL - (13) - 39.65 (?), 13.8.2020 13:05, zobrazeno: 2468x

Dobry den. Koupil jsem si Redhaven. Snad tedy. Ale jelikoz zacinam silne pochybovat, chtel bych vedet, co na to rikaji odbornici. 
Druhym rokem jsem sklidil 4 plody. Jsou tak syte cervene, az temer cerne vybarvene. Na omak uz zacinaly meknout, tak jsem utrhnul. Pri pokusu o rozloupnuti na 4 kusy to bylo temer nemozne. Polovina stavy vytekla. Pod povrchem jsou velmi mekke, ale u pecky hodne tvrde - temer zavarovaci tvrdost. Duznina pod slupkou je zbarvena do syte cervena. 
Docela malo sladke. Sklizel jsem vcera. 
Pri tom, co jsem cetl o Redhaven - od pecky by mela jit skvele. Takze opravdu prestavam verit, ze by to mohla byt Redhavenka. 
Navic mne zde od sameho zacatku trapi pravdepodobne sucha skvrnitost - viz vedlejsi vlakno. 
Dekuji za nazory odborniku. 

Redhaven ???
Redhaven ???
2
2
Sucha skvrnitost ?
Sucha skvrnitost ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.49 (?), 13.8.2020 16:08

Uveďte lokalitu. U mě letos na severovýchodě Redhaven z trvalého přemokření a zimy je špatně dozrálý, chuť je podprůměrná až špatná, od pecky nejde, tak jak popisujete, je to propadák roku, ale jinak je to výborná broskev - když je sucho nebo vody přiměřeně, v dozrávání už to slunce nespravilo. Některá odrůda popukaly všechny pecky, takže shnily, jiná zase s přemokření shodila ještě zelené plody. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 13.8.2020 18:25

Fotka může klamat, ale takhle celočervené plody s červenofialovým ostínem, nebol-li hodně tmavě červeným, mají u mě například odrůdy Royal Glory, Regina, dříve Royal Gem, Springbelle atd.. Redhaven takto nevypadá, ale chtělo by to více fotek z více stran. Od pecky je dužnina u RH oddělitelná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ClonyXXL - (13) - 242.3 (?), 13.8.2020 20:15

Moje poloha je asi 15 km vychodne od Olomouce, 340 m nm.
Jeste nejske fotky prikladam, ale vic uz nemam a neudelam :-(

1
1
2
2
3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ClonyXXL - (13) - 242.3 (?), 16.8.2020 8:56

Skoda ze i dalsi odbornici se nevyjadrili k memu pocitu, ze to neni Redhaven. Klidne napiste i vase "dojmy" jestli to podle vas je nebo neni RH. Piplam se se stromkem sice uz dva roky, ale pokud to RH neni, jsem odhodlan stromek vykopat (neni tolik mista) a nasadit RH. Navic uz nejsem nejmladsí, tak at jeste uvidim plody...

Dekuji za nazory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 16.8.2020 9:23

Redhaven, jak píšou páni odborníci, je plastická, celkem odolná odrůda. Taky snad 70 % výsadeb je právě RH. Ovšem to neznamená, že nejsou další dobré i výborné odrůdy. Třeba máte jednu z nich. Dříve než ji vykopete, sežeňte si originální plody RH z Vašeho okolí a porovnejte aspoň chuť. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 16.8.2020 10:39

Podle mě tohle RH určitě neni.Vysadtě si Rh a stromek zrušte až to bude nutne.Třeba v přištím roce bude mit chut skvělou.Pak se rozhodnete Podle fotek by ale chtělo přidat ve vyživě, zda se mi, že trošku strádá.Já mam malo místa a broskvoně mam vysazeny na 1,5 metru.Vím, že je to špatně ale na okušení plody jsou a áž si budou moc konkurovat tak to horší vykopusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 16.8.2020 10:59

Pěstuji Redhaven 35let a musím potvrdit, že se jedná o dosti plastickou odrůdu. Vždy záleží na stanovišti, počasí a v neposlední řadě u starších stromků i na poloze toho kterého plodu na stromě. Plody vystavené celodenímu slunci bez stínu listů, jsou vždy tmavě až černorudě zbarvené. Jediné pravidlo je však, že plod v plné zralosti až přezálosti, kdy už i praská na přezrálé straně jde po řezu na čtvrtinky krásně od pecky, je vidět, že je už sama o sobě dužnina od pecky oddělená i bez pomoci nože a řezu. Letos vlivem značného množství srážek, praskají pecky uvnitř plodu podéleně na půlky. Jiný velmi teplý rok byly plody středně napadeny nevídaným škůdcem specializovaným na broskve, původně z jihu Evropy, byly zkrátka červivé, název už nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.8.2020 15:43

Intenzita vybarvení záleží samozřejmě na oslunění, ale prozatím jsem takto zbarvený RH ještě neviděl. I slupka se zdá na fotce hladká, málo plstnatá. Půjde o nějakou modernější odrůdu, které se těmito vlastnostmi vyznačují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 17.8.2020 17:17

opravdu to na RH nevypadá. To ale není důvod, proč ten stromek zlikvidovat. Roste, kvete, plodí, nemá šarku, strupovitost, ta trocha skvrnitosti je zanedbatelná. Možná odrůda Royal Glory nebo Vistarich? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika