Je neskoro na sadenie broskyne?



host - 220.130 (?)
13.4.2011 22:39

Pokud byste sehnali stromky, které teprve začínají rašit, můžete sázet. Já sázela před týdnem. Broskvoně se nejlépe ujímají právě v období rašení. Žádná prostokořenná rostlina se nesází s listy nebo dokonce květy, protože by neměla sílu zároveň růst, plodit a zakořeňovat. A při sázení je nejdůležitější to zakořenění. Pouze rostliny z kontejnerů lze sázet prakticky celý rok kromě horkých letních měsíců.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 184.220 (?), 13.4.2011 22:18, zobrazeno: 11645x

Sme laici a záhradníci začiatočníci. Zasadili sme na jeseň broskyne, i keď som vedela, že je to risk, obidve sa neprebrali, pravdepodobne zmrzli, i keď drevo zatiaľ vyzerá živo, nevyrašili. Rada by som zasadila nové, ale radili mi, až na rok na jar, že je už neskoro, lebo kvitnú.Myslíte si, že je naozaj neskoro? A nikto mi nevedel vysvetliť, prečo sa nemajú sadiť, keď už majú kvety, alebo odkvitli. Prosím vie mi to niekto vysvetliť a poradiť, nerada by som prišla o ďaľšie. ďakujem Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 13.4.2011 22:39

Pokud byste sehnali stromky, které teprve začínají rašit, můžete sázet. Já sázela před týdnem. Broskvoně se nejlépe ujímají právě v období rašení. Žádná prostokořenná rostlina se nesází s listy nebo dokonce květy, protože by neměla sílu zároveň růst, plodit a zakořeňovat. A při sázení je nejdůležitější to zakořenění. Pouze rostliny z kontejnerů lze sázet prakticky celý rok kromě horkých letních měsíců.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 13.4.2011 23:20

Ďakujem pekne za reakciu, skúsim sa popozerať do stromkoch, snáď ešte také najdem.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 14.4.2011 8:35

Podle mě je nyní pro výsadbu broskvoní ideální doba, tedy mělo by se oteplit. Prodávanéstromky jsou v rašení trochu zpožděné, takže by kvést neměly, ale rašit ano. Naopak, rašení je důkazem, že je živý.  Stromek, který v tuto dobu nejeví známky rašení bych nekupoval, může být uschlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 14.4.2011 13:03

Ďakujem za ďalší príspevok, určite prebehnem záhradníctva, či ešte niečo nenajdem.Dnes som sa bola na svoje broskyne pozrieť. Pred pár dňami tu bol pán, čo mi ostrihal ostatné stromy, tak som ho požiadala, aby ostrihal aj tie nerašiace broskyne, hlavne preto, aby ma naučil, ako pre budúcnosť strihať a zistila som, že z jednej vyteká miazga. Myslíte, že predsa len žije?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.114 (?), 14.4.2011 15:02
Rozhodně bych jim dal ještě čas, pokud vytéká míza tak stromek určitě žije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika