Jakou zakrslou broskvon doporučujete?



host - 5.189 (?) 
6.8.2019 23:06, zobrazeno: 2323x

Dobrý večer,

chtěl bych poprosit zdejší broskvology o případnou pomoc a radu s výběrem zakrslého stromku broskve. Na E-shopech se toho o vlastnosti plodů moc nedozvím (velké růžové květy a jedlé plody) a některé z nich mají i stejné texty a popisky, dokonce se mi zdálo že i včetně nějaké chyby :-) 

Z řad známých a okolních zahrádkářů je na tom s přehledem nejhůře (nejenom ze zakrslých) odrůd Bonanza. Té se budu chtít pravděpodobně vyhnout. Nejde od pecky, dužina tvrdá, vláknitá až dřevnatá, chut taková... nijaká.Plodnost neoslnivá (i s přihlédnutím k zakrslosti) Ta,,nová odrůda,, je prý lepší - našel jsem ještě další růžovokvětou žlutomasou, která by mohla,,nové odrůdě,, odpovídat popisem a sice Amber pix Zee (na tu mám zálusk) a nebo také Honey Gold, která u lepších popisů E-shopů připomíná Bonanzu. 

Máte někdo (alespon třeba i z doslechů) zkušenost s nějakou zakrslou broskvičkou, která by mohla alespon vzdáleně připomínat zmenšený Redhaven? Nebo šla alespon dobře od pecky a připomínala chutově broskev? :-) 

Děkuji moc všem za případné komentáře. 

PS: Jsem amatér a ještě začátečník - ale napadla mě taková asi hodně velká blbost, nešla by třeba naočkovat normální broskvon na nějakou zakrslou podnož pro ty minibroskvičky? Rád za to i zaplatím. Řízky bych měl z Redhavenu. 

Díky, Martin 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.54 (?), 7.8.2019 10:26

Na netu nabízí zahradnictví Urban (Brněnsko) broskvoň Redhaven očkovanou na zakrslé podnoži.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika