Halehaven



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?) 
18.8.2022 14:31

Fairhaven je parketa našeho pana PP.  Mně zašel už druhý Fairhaven. Zvláštní je, že Halehaven i Fairhaven mají stejné rodiče, Fairhaven se doporučoval do nejokrajovějších poloh jako nenáročná odrůda, ale tady u mě byl vždy jalový. Naopak velmi náročný Halehaven byl vždy v té nejvyšší kvalitě. Nějaká zvláštní náhoda, ne? Já bych místo Fairhavenu všude doporučoval Flamingo, to je odrůda, která snad nezná "jalovou" chuť. Prostě jí neumí vytvořit. smiley

Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 9.142 (?), 18.8.2022 16:29

Na parketě letos do této doby zůstaly čtyři načervenalé plody. Nevím, jestli při letošním útočném tlaku ptáků, vos a sršňů vůbec ochutnám. Na FM3 není nic, ale aspoň má listí a trochu přirůstá. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.8.2023 10:46

Možné projevy PPV na plodech broskvoně HALEHAVEN. Je to víceletý problém, přesto mají plody tu nejlepší jakost. Kam se na ně hrabe Sunhaven, Redhaven a Fairhaven. Myslím tady u mě. Silný vzrůst, silná kadeřavost, možná i PPV, ale kvalitnější broskve neznám. 

Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 18.8.2023 21:04

Ty šarkovité fleky jsou na všech plodech a každý rok stejně intenzivně? A co listy taky flekaté všechny? Šarku vidím místama na listech broskvoní, ale fleky na plodech jsem zatím neviděl, ale nemám Halehaven, očka se mi nepřijaly. Je ještě nějaká jiná odrůda co kroužkuje na všech plodech? No hlavní je chuť. smileyMH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika