Flamingo



host - 234.80 (?)
30.7.2016 19:18

Jirko bude zaujímavé sledovať či sa bude Flamingo lámať aj na podnoži GF677.    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 12.8.2015 9:06

Flamingo je letos taková "rychlokvaška". Méně vybarvené, ale přitom už měkne. Dužnina je v celém plodu načervenalá. Plodů je málo, ale jsou velké. Cukry nechybí. Chuť je v průměru celkem dobrá. Envoy je většinou ještě tvrdý, ale měkčí plody jsou o něco "koncentrovanější", než Flamingo, ale výraznější broskvová příchuť je neznámo kde, stejně jako u Flaminga. Tak snad lepší nějaké broskve, než žádné, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 117.163 (?), 18.8.2015 21:37

Pokud není spokojenost s kvalitou dozrávajících broskví, tak celkem spolehlivě funguje metoda plody otrhat a nechat je takzvaně "dojít". Prostě nechat je uležet. Já jsem to samé udělal s Flamingem a chuť je slušná. Je to divné, že jsou lepší uleželé plody, než ty vyzrálé na stromě, ale funguje to. Navíc není špatné podávat broskve schlazené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 20.7.2016 14:59

Flamingo jsem považoval za uzavřenou kapitolu, stejně jako Jirka (FM) a nakonec i zakladatel vlákna psal něco o jakési křehkosti a lámavosti dřeva, ale jak je vidět, tak má tato odrůda stále "plíživou vytrvalost" smiley a často je pěstována u zdejších pisatelů jako jediná broskvoň. Pravdou je, že je spolehlivě úrodná a například letošní mráz 29.4. 2016 se jí, na rozdíl od jiných odrůd, vůbec netýkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 29.7.2016 15:39

Pokud někdo chce být slovenským patriotem, tak by se měl k FLAMINGU (B.J.Elberta x Cresthaven) pořídit ještě z dílny pana Čejky žlutomasý FENIX (Cresthaven x Luna) a bělomasý ALBATROS (Cresthaven x Luna). Neškodilo by připomenout od Jirky z Frýdku a Místku, proč vlastně zrušil Flamingo, případně Envoy. Mám dojem, že u obou dvou to byla nevyhovující chuť plodů. Podle mě má Flamingo chuť výraznou, ale nikoliv typicky broskvovou typu RH nebo FM3, tím nechci říct, že špatnou. Záleží na tom, jaké má kdo požadavky. Jak známo odrůda Flamingo je mrazuodolná v květu, má nejlepší opylení za špatného počasí (uváděl sám p. Čejka) Nevím, co myslel pan Paľo tou křehkostí a lámavostí dřeva, ale jinak je to zcela bezproblémová a vitální odrůda s pravidelnou a vysokou plodností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.79 (?), 29.7.2016 16:13
Počtom pestovaných národných odrôd by som patriotizmus nemeral, Petře :-) Ale k Flamingu sa hlásim, mám ho rád. Broskyne sú u mňa až na chvoste pestovateľských záujmov, ďaleko za jablkami či hruškami. Kedysi sme mali viac stromov broskýň a nedalo sa to rozumne spotrebovať. Niečo sa zje, niečo zavarí, ale väčšinu sme len tak porozdávali. Broskyne sa nedajú skladovať ako jablká, škoda. Inak s tým Redhavenom ale F. porovnať náhodou viem a u mňa víťazí F. Myslím že veľa závisí od klimat.podmienok. U mňa je tepla a slnka dostatok, na tom vyfarbení F. (viď foto) to napokon vidieť. Keď k nám prídu príbuzní z vyšších n.m.výšok, často sú až šokovaní rozdielom vo vyfarbenosti a v chuti (nehovorím len o broskyniach). Pán Polehla písal že mu Flamingo ani nestihlo dozrieť, a ja ho budem o 2-3 dni teraz jesť. To sú obrovské rozdiely v čase, a možno (to si ale netrúfam tvrdiť určite) aj v chuti. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 30.7.2016 17:35
F3 Flamingo - finito - fantastico. :-) IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.71 (?), 29.7.2016 19:31

A čo odroda Radosť? Pochváli sa tu niekto s touto odrodou?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.7.2016 22:06

Flamingo jsem Petře nezrušil, zrušilo se samo(křehké a lámájicí se dřevo)wink.Vloni i po dvou probírkách se rozlomilo na tři kusy.Nebyl jsem s nim vůbec spokojen, jen prvních pár plodů mělo jakou, takou broskvovou příchuť(nikoli však výraznou),dalších asi 10 úrod, už jen jalovina, podobná Envoji.Na jaře jsem zasadil Flamingo znovu, tentokrát na GF-677,zatím má nadějné přírůstky, to starý stromek na nevín jaké podnoži (jak už to bývá zvykem, nebyla na visačce uvedena)nedokázal.Teď už bubu jen čekat na tu "výraznou"chuťsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.80 (?), 30.7.2016 19:18

Jirko bude zaujímavé sledovať či sa bude Flamingo lámať aj na podnoži GF677.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 3.8.2016 13:32

Výborný broskvový rok se projevil i u Flaminga. Chuť nejlepší - nejbroskvovější za tu dobu, co ho mám.

Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika