Favorita Morettini 3



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
5.8.2019 21:08

U mne FM3 tento rok opět nezklamala. Důkladnější probírka = větší plody, krásně vybarvené, chuťově výborné... a k tomu nádherné jarní kvetení! U mne asi THE BEST, uvidíme s čím přijde RH a Harbinger?

P.S.: jeden drobný neduh přeci jen - broskve hezky obrostou větvičku a nelze je bez poškození vykroutit, kolmé odtržení poškodí dřevo 


Porovnání s Harbingerem
Porovnání s Harbingerem
Porovnání s RH
Porovnání s RH
Porovnání s ...
Porovnání s ...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.53 (?), 25.7.2019 22:52

no v ČB, pokud se nemýlím od kud jste, tak vše je asi o 1-2 týdny dříve než v podšumaví.Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 26.7.2019 10:44

Favorita Morettini III má oproti broskvoním zrajícím před ní a těsně po ní v chuti ještě něco navíc. Snad by se to dalo nazvat určitou kvalitou pozdnějších srpnových odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 5.8.2019 21:08

U mne FM3 tento rok opět nezklamala. Důkladnější probírka = větší plody, krásně vybarvené, chuťově výborné... a k tomu nádherné jarní kvetení! U mne asi THE BEST, uvidíme s čím přijde RH a Harbinger?

P.S.: jeden drobný neduh přeci jen - broskve hezky obrostou větvičku a nelze je bez poškození vykroutit, kolmé odtržení poškodí dřevo 


Porovnání s Harbingerem
Porovnání s Harbingerem
Porovnání s RH
Porovnání s RH
Porovnání s ...
Porovnání s ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.7.2020 19:38

Je zajímavé, jak i při velkém množství malých plodů si tahle odrůda dokáže zachovat dobrý broskvový standart. Žádná "jalovina", ale dostatečně plná a sladká chuť. 

FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
FM3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 20.7.2020 22:42

Nádherné! yes Já jen 2 plody na ochutnání. A samozřejmě jsem nemohl očekávat více, když jsem FM III teprve vloni na jaře narouboval na semenáček. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 130.150 (?), 28.7.2020 0:06

FM3 je super. Mrazy zvladla najlepsi zo vsetkych. Maly strom na podnozi Montclair vyborne zvladol bohatu nasadu, utiahol urodu, dozreli do skvelej kvality, paradna chut a este ma aj slusne prirastky vyhonov. Jasne odporucanie. Bral by som aj viac stromov tejto odrody.
Je to jeden s mojich favoritov spolu s Jayhaven, Cresthaven, Simphonie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.6.2021 16:37

Možná nejpopulárnější broskvoň vůbec FM3 nevynechává ani letos, a to jsem si myslel, že řez byl tak důkladný, že si odpočne. Samozřejmě kdo by nenechal pár květů. Dost plodů má letos poprvé i druhý stromek "červeného srstky" ROYAL GLORY. Vedlejší Spring Lady jakbysmet.

FM3
FM3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.6.2021 11:09

To je držák tahle FAVORITA, to je pevný broskvový pilíř, panečku. Potvrdí to letos všichni, i například pan PP a ostatní, v méně příznivých oblastech pro pěstování broskvoní?

FM3
FM3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.142 (?), 24.6.2021 11:35

PP. potvrzuje, že broskve dostaly v zimě takovou prdu, že se z toho budou celý rok vzpamatovávat. Na FM3 kvetl jeden květ, který samozřejmě upadl. Na větvích vyrašila slabá čtvrtina listových pupenů, některé větve celé holé. Následně vypukla v plném smyslu toho slova kadeřavost, takže chodím kolem se síranem a jinými pochutinami a budu rád, když se mi stromky podaří zachránit. Tož asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 24.6.2021 11:39

Letos má silně nasazeno, odhaduju, že 2/3 plodů musím otrhat. Červnový propad se moc nekonal (totéž jabloně).  Vloni měla spíš méně, ale plody byly luxusní. Z těch nejlepších, nahryzaných od sršní a vossmiley, byl parádní džem. Kadeřavost mám zvládnutou, plody monilií netrpí, padlí, strupovitost, dírkovitost nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika