Favorita Morettini 3



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?) 
4.6.2011 18:02, zobrazeno: 78335x

Na tuhle odrůdu si Palo můžeš vsadit. Souhlasím s názorem na videokazetě z 90. let kterou dělal ČZS a tahle odrůda byla představena jako jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší červencová žlutomasá odrůda. Mně tady zraje kolem 25.7. Pokud není v červenci vyloženě chladno, tak je to chuťově typická broskvová klasika. Srovnání s Fertilií jsem chtěl taky udělat, ale bohužel se mi tenkrát Fertilia neujala. Na to, že je Favoritta červencová odrůda, je opravdu po všech stránkách velmi kvalitní.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 4.6.2011 18:28

Doporučuju tuto odrůdu i přesto, že mně minulý rok všechny tři mladé stromky zahubila kadeřavost. Byla to moje chyba, protože jsem je nepostříkal. Dnes mám už náhradníky, a těším se na kvalitní plody. Co se týče Elberty, tak od ní mě odradila literatura, kvůli choulostivosti na sumu efektivních teplot, které odrůda potřebuje na poskytnutí kvalitních plodů. Jinak bych tuhle jednu z celosvětově nejrozšířenějších odrůd už dávno měl. Ale víš jak to je se zářijovými odrůdami. Její mutace B.J.Elberta taky v našich podmínkách zrovna neoslňuje, přitom je srpnová. Ale možná, že Elbertu nebo Dianu, což by měla být lépe vybarvená Elberta přece jen zkusím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 4.6.2011 18:34

Fav. Mor. je dobrá odrůda, jsem s ní velmi spokojen a nerad bych se jí zbavoval jenže... Jenže ona mi velmi špatně nasazuje na nové výhony a o to více má tendenci usychat zrovna tam kde potřebuji aby byla větev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 5.6.2011 11:30

Myslím, že to nebude špatná odrůdová vlastnost. Podívejte se jestli nemáte někde poškozený kmen třeba od nezaceleného řezu. Vznikne tam černá prohlubeň a vše co je nad ní postupně usychá. Na místech po odříznutí větve je třeba po delší dobu zachovávat latexovou vrstvu a stále ji obnovovat. Prostě chodit se štětkou a latexovou barvou patří už neodmyslitelně k pěstování broskvoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 11.6.2011 5:05

Každá jiná odrůda co mám, raší i z větví blíže ke kmenu, zvlážtě když se více ostřihá. Tato odrůda stále "posunuje" rašení na konce větví a není možné ji "zahustit", zda je to odrůdou nebo podmínkami nevím ale přikláním se k vině odrůdy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 15.6.2011 21:53

Jestli je to vina odrůdy, na to je těžká odpověď. Myslím, že jeden z těch tří mladých stromků mně to dělal taky. Teď mně to dělá třeba mladý Redwin. Na druhou stranu mě ujišťoval jeden zkušený školkař, že nemá rád např. Harbritte, protože zaslepuje horní část výhonu, ale mně to nedělá, takže opravdu těžko říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 15.6.2011 21:58

Hluboký střih na dalších čtyřech odrůdách a už nyní vyrážejí letorosty i na větvích u kmene, jen u FM3 ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.7.2011 13:19

Dnes jsem otrhal většinu plodů neboť začínají měknout. Jsou menší než v minulých letech, ale možná je to tím že je jich letos 2x tolik (15 ks ) než v předchozích letech. Navíc strom má po řezu málo "zeleniska". Další odrůda začíná taky zrát. Je celá červená a nejvíce se podobala odrůdě Teliesa, ale ta zraje 4 dny po RH, takže stále nevím.

F.M.
F.M.
Teliesa?
Teliesa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 136.219 (?), 5.7.2011 14:45

Teliesa je jedna z odrůd, která mě dost zajímá. Asi je poměrně brzy celočervená. Chuťově by měla být špičková. Závidím. A Favoritu taky. Kde byla Teliesa k mání?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.7.2011 16:49
Kupoval jsem nektarinku v Mikulově v zahradnictví ale koupil jsem vlastně "zajíce v pytli" a byla z toho broskev. Přikládám pár předloňských snímků kde je vidět vybarvení i řez plodu. Slupka hodně připomíná nektarinku a je pevná, co se týče rannosti tak ji mám u baráku kde je vše až o tři týdny dříve než na zahradě, kde mám mmj. i Redhaven (zelený jak brčál, ještě se ani nenalévá).
vypadá jako nektarinka
vypadá jako nektarinka

hodně dlouho jsem ji považoval za nektarinku
hodně dlouho jsem ji považoval za nektarinku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika