Elegant Lady



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
2.4.2016 8:07, zobrazeno: 25423x

Elegant Lady je velmi atraktivní, středně pozdní broskvoň(RH+18),původem z USA Merrill Kalifornie 1981(Early O Henry x July Lady).Květy jsou voňavé, růžovité(miskovité).Plody jsou velmi velké 200-250 gramů, slupka má základní barvu oranžově-žlutou z 80-90ti% překrytou červeným líčkem.Dužina je žlutá, masitá,pevné konzistence, vynikající aromatické chuti s vyrovnaným poměrem cukrů a kyselin.Pecka je snadno oddělitelná od dužiny.Mrazuodolnost je na dobré úrovni, na jarní mrazíky střední.Dobrých výsledku lze dosáhnout v teplých oblastech, ve středních jen na chráněných stanovištích.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.4.2016 11:01

Protože ale máme s Jirkou oba dva na stromkách květy zvonkovité, tak se můžeme jít tak akorát "klouzat". Lépe řečeno nechat si zdát o této odrůdě krásný sen. Proč taky rozmazlovat zdejšího zákazníka zbožím, které si skutečně objednal. Nejsme přeci v Německu nebo Rakousku. Čecháčkovi pošleme něco mnohem obyčejnějšího, stačí jen vyrobit hezkou visačku a pověsit ji na nějaké obyčejné "erháčko nebo ferháčko"  a nazdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.4.2016 12:51

Ano, něco je špatně, proto si v zemích bývalého Československa nekoupím ani rajčata!angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 4.4.2016 3:22

Pokud to je možné, můžete napsat u koho jste udělali tuto špatnou zkušenost? Abych si na takové mohl dát pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2016 21:37

Stromky jsem koupil u pana Vajdy, ten se ale dušuje že očka nakoupil někde jinde, že nemá zapotřebí klamat zákazníky.Doteď jsem byl s touto ovocnou školkou(Čaklov) velmi spokojený.Stromky vždy přišly v perfektním stavu, kvalitně zabalené, tak nevím, asi budu panu Vajdovi věřit.Nedoporučuju, Zahradnictví, Kruh, Na Závorce, Zoja Semily a prodej rostli cz.Všichni záměrně zaměňují odrůdy, neuvádějí podnože a reklmace je téměř nemožná(například falešná meruňka Rubista),vesele se prodáva dál, jako by se nechumelilo a nikomu to nevadí, navíc pochybuju, že pan Beran má vyřízeny všechny doklady k prodeji této(licenční odrůdy)laugh!Kde jsou všecny ty zemědělské, obchodní a rostlinolékařské kontroly?Při první návštěvě by milé zahradnictví Kruh zavřeli, řádí tam suchá svrnitost peckovin, kadeřavost broskvoní a bůhví co ještě.Jejich výpěstky patří do spalovny nebezpečného odpadu a ne do prodeje.Ostatně všechny stomky z Kruhu jsem protáhl komínem, krze zamezení šíření suché skvrnitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 5.4.2016 7:32

Jestli pan Vajda z Čaklova některé fotky stahuje z webu, opatří je svým znakem copyright a tím je vydává za své, nevěřil bych mu ani nos mezi očima. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2016 10:05

Plody Elegant Lady prodávají později v hypermarketech. Většinou jsou to obří celočervené broskve. Všechny tyto populární odrůdy brzo vybarvují a tím je umožněno jejich brzké podtržení a transport na vzdálený trh. Když ovšem chcete využít tuto skvělou pevnost již vybarvených plodů a utrhnete je, tak nejsou vůbec dobré, takže je stejně musíte nechat řádně dozrát a změknout a tím se ztrácí ta přednost jejich pevnosti. Velká otázka je, jestli dosáhnete odpovídající kvality tímto vyzráním nebo ne. Můžete nakonec zjistit, že veškerý efekt těchto moderních odrůd spočívá jen v jejich atraktivním vybarvení a toť vše. Klasické staré odrůdy jsou nakonec mnohem aromatičtější a broskvovější. Těm zase leckdy chybí vyšší cukernatost, tak si z toho něco vyberte. To píšu jen tak mimochodem, aby ty věčné záměny zase tolik nebolely.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.4.2016 22:01

Ano, je to tak, moderní odrůdy za všemi Haveny a spol, jen pokulhávají.Jediná která se jim může alespoň trochu rovnat je kanadská Royalvee.Harrow Beauty nemůžu porovnat jelkož mi místo ní ze Strážnice protentokrát poslali Cresthaven, takže Havenů mám mraky!wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 61.16 (?), 3.4.2016 17:13

Od nespolehlivých prodejců je třeba napříště zásadně neobjednávat. Pár takových nevydařených nákupů a zjistíte, že jste si mohl z Německa objednat prvotřídní odrůdobě pravé stromky, ušetřit si čas, námahu, zklamání a v podstatě i peníze. Při větším odběru sazenic révy jsem se v Německu dostal na cenu stejnou jako v ČR, ale kvalita materiálu, rychlost komunikace a výborné zabalení objednávky jsou argumenty, které by snadno oddůvodnily i vyšší cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 3.4.2016 21:01

Taky uz jsem s nakupy u nas kvuli tomuto skoncil. Od podzimu jsem z asi 30 stromu u nas koupil jen 3 (vsechny u znameho skolkare). 

Nakupoval jsem v Rakousku (drazsi) a Italii a obzvlast nakup v Italii vysel velice dobre, srovnatelne s nasima cenama. Ted jsem dokonce videl, ze Battistini Vivai ma akci, az do 1.5. prodavaji stromky za 3 Eura. Mit cestu kolem tak jim to tam vykoupim haha. Navic je tam spousta novinek a ne jen Redhaven a Cresthaven. Spanelsko ma taky ceny dobre, ale chce to tam mit znameho co vam stromky preposle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika