Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
3.3.2017 17:37

To se uvidí, zatím se nic neprojevilo. Jakýsi pan Čerňanský v jakémsi slovenském časopisu napsal: "...Broskyňa O´Henry je neskorá, veľká, hádam najchutnejšia zo všetkých odrod..." Zajímavé, rád bych se toho taky dočkal. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.3.2017 15:10

Novou progresivní kvalitu broskví vidím zásadně v takových odrůdách, jako je SYMPHONIE. Doufám, že se to prokáže i v dalších letech. Tato kvalita nespočívá v typicky řízné broskvové chuti, ale v delším období pevnosti dužniny. Chuť je spíše koncentrovaně silně sladce navinulá, výrazná a to i u malých plodů. Navíc má standartní odolnost proti mrazu v květu a po něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 17:10

Symphonie a Elegant Lady patří k tomu nejlepšímu co lze sehnat, ale i zde platí "něco za něco".Obě mají jednoho rodiče společného (Early Ó Henry),tudíž trpí stejnými chorobami. Ze všech u nás pěstovaných broskvoní jsou nejvíce napadány virem PPV a bakteriozami Pseudomonas syringae var.persicae - způsobuje jednak usychání výhonu ve vrcholové části větví a rakovinné novotvary.Xanthomonas campestris - poškozuje na jaře listy a vrcholky letorostů, infekce pokračuje na plody, kde způsobuje hnědé skvrny na slupce.Na podzim dochází k předčasnému opadů listů a špatnému vyzrávání pletiv.I tady částeně pomůže měď aplikovaná už na podzim při opadu listí a klasické jarní ošetření proti kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.3.2017 17:37

To se uvidí, zatím se nic neprojevilo. Jakýsi pan Čerňanský v jakémsi slovenském časopisu napsal: "...Broskyňa O´Henry je neskorá, veľká, hádam najchutnejšia zo všetkých odrod..." Zajímavé, rád bych se toho taky dočkal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 18:02

Tak to já už Ó Henry Petře nekoštnu.přišly mi dva mrzáky, jeden byl suchý na tabák, s druhým jsem se piplal tři roky.Nakonec jsem stromek vykopal.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.3.2017 20:28

Průkopníkem je pán z vlákna... velmi pozdní broskvoně, který si, myslím, chválil O´Henry nejvíce. Možná, že se stromkem dopadnu podobně jako Ty, na vitalitu vedlejší INKY určitě O´Henry nemá. INKA je velmi slušná, ale zraje dost brzo a to před Cresthavenem. Tyhle pozdnější odrůdy by se určitě hodily, zvláště, když ten pan Čerčanský je z O´Henry takto nadšený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 145.159 (?), 3.3.2017 15:17

No "u prodejce si vyberte" tady to v okoli vypada tak, že u prodejce si mohu vybrat odrůdu, kterou buďto nechci, nebo jsem o ní v životě neslyšela.  Když chci něco konkrétního, musím to objednat v eshopu z Moravy. kdysi jsem tady zakládala vlákno "kde sehnat konkrétní odrůdu'", abych si ji mohla vybrat osobně a bylo mi smazáno, že jde o reklamu :-(A nechat si poradit prodejcem, když doporučí cokoli... možná bych se mohla zeptat na zahrádkářích, jestli neví o nějaké dobré školce. Zahradnictví tady v okolí Prahy, to je prostá komerce a patnáctileté brigádnice moc erudovaně nepůsobí. Ve Flos v Řeži jsem viděla, jak vytahují prostokořenné stromky a zasypávají do jednotlivých květináčů jakousi mulčí, chudák, kdo si tam "kontejnerovaný" stromek koupí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 15:31

Právě proto bych si kontejnerovanou broskvoň nekoupil, jedn den jí narvou do květináče upraví cenu na 300 Kč a navíc a zakazníkovi zdělí, že jí lze vysévat celoročně aniž by se poškodily kořenywink.Určitě se najde v okolí Prahy nějaká solidní "rodinná školka".Cresthaven a pod. dneska koupíte všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 148.54 (?), 3.3.2017 15:39
na dotaz "rodinná školka" se mi našly "školka již od dvou let, školné..." :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 69.0 (?), 3.3.2017 19:21

Paní Danielo, z Prahy to není daleko do Velimi, Mcel, Mělníka, Loucké, Kozolup, Horních Beřkovic... Ovocných školek v širším okolí Prahy je dost. S většinou z nich mám dobré zkušenosti. Pro bližší info mi napište SZ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 7.3.2017 8:51

Liší se Cresthaven a Redhaven v odolnosti vůči kadeřavosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika