Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
3.3.2017 15:10

Novou progresivní kvalitu broskví vidím zásadně v takových odrůdách, jako je SYMPHONIE. Doufám, že se to prokáže i v dalších letech. Tato kvalita nespočívá v typicky řízné broskvové chuti, ale v delším období pevnosti dužniny. Chuť je spíše koncentrovaně silně sladce navinulá, výrazná a to i u malých plodů. Navíc má standartní odolnost proti mrazu v květu a po něm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.3.2017 15:10

Novou progresivní kvalitu broskví vidím zásadně v takových odrůdách, jako je SYMPHONIE. Doufám, že se to prokáže i v dalších letech. Tato kvalita nespočívá v typicky řízné broskvové chuti, ale v delším období pevnosti dužniny. Chuť je spíše koncentrovaně silně sladce navinulá, výrazná a to i u malých plodů. Navíc má standartní odolnost proti mrazu v květu a po něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 17:10

Symphonie a Elegant Lady patří k tomu nejlepšímu co lze sehnat, ale i zde platí "něco za něco".Obě mají jednoho rodiče společného (Early Ó Henry),tudíž trpí stejnými chorobami. Ze všech u nás pěstovaných broskvoní jsou nejvíce napadány virem PPV a bakteriozami Pseudomonas syringae var.persicae - způsobuje jednak usychání výhonu ve vrcholové části větví a rakovinné novotvary.Xanthomonas campestris - poškozuje na jaře listy a vrcholky letorostů, infekce pokračuje na plody, kde způsobuje hnědé skvrny na slupce.Na podzim dochází k předčasnému opadů listů a špatnému vyzrávání pletiv.I tady částeně pomůže měď aplikovaná už na podzim při opadu listí a klasické jarní ošetření proti kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.3.2017 17:37

To se uvidí, zatím se nic neprojevilo. Jakýsi pan Čerňanský v jakémsi slovenském časopisu napsal: "...Broskyňa O´Henry je neskorá, veľká, hádam najchutnejšia zo všetkých odrod..." Zajímavé, rád bych se toho taky dočkal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 18:02

Tak to já už Ó Henry Petře nekoštnu.přišly mi dva mrzáky, jeden byl suchý na tabák, s druhým jsem se piplal tři roky.Nakonec jsem stromek vykopal.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.3.2017 20:28

Průkopníkem je pán z vlákna... velmi pozdní broskvoně, který si, myslím, chválil O´Henry nejvíce. Možná, že se stromkem dopadnu podobně jako Ty, na vitalitu vedlejší INKY určitě O´Henry nemá. INKA je velmi slušná, ale zraje dost brzo a to před Cresthavenem. Tyhle pozdnější odrůdy by se určitě hodily, zvláště, když ten pan Čerčanský je z O´Henry takto nadšený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 145.159 (?), 3.3.2017 15:17

No "u prodejce si vyberte" tady to v okoli vypada tak, že u prodejce si mohu vybrat odrůdu, kterou buďto nechci, nebo jsem o ní v životě neslyšela.  Když chci něco konkrétního, musím to objednat v eshopu z Moravy. kdysi jsem tady zakládala vlákno "kde sehnat konkrétní odrůdu'", abych si ji mohla vybrat osobně a bylo mi smazáno, že jde o reklamu :-(A nechat si poradit prodejcem, když doporučí cokoli... možná bych se mohla zeptat na zahrádkářích, jestli neví o nějaké dobré školce. Zahradnictví tady v okolí Prahy, to je prostá komerce a patnáctileté brigádnice moc erudovaně nepůsobí. Ve Flos v Řeži jsem viděla, jak vytahují prostokořenné stromky a zasypávají do jednotlivých květináčů jakousi mulčí, chudák, kdo si tam "kontejnerovaný" stromek koupí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2017 15:31

Právě proto bych si kontejnerovanou broskvoň nekoupil, jedn den jí narvou do květináče upraví cenu na 300 Kč a navíc a zakazníkovi zdělí, že jí lze vysévat celoročně aniž by se poškodily kořenywink.Určitě se najde v okolí Prahy nějaká solidní "rodinná školka".Cresthaven a pod. dneska koupíte všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 148.54 (?), 3.3.2017 15:39
na dotaz "rodinná školka" se mi našly "školka již od dvou let, školné..." :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 69.0 (?), 3.3.2017 19:21

Paní Danielo, z Prahy to není daleko do Velimi, Mcel, Mělníka, Loucké, Kozolup, Horních Beřkovic... Ovocných školek v širším okolí Prahy je dost. S většinou z nich mám dobré zkušenosti. Pro bližší info mi napište SZ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 7.3.2017 8:51

Liší se Cresthaven a Redhaven v odolnosti vůči kadeřavosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika