Co to je za chorobu na broskovoni?



host - 81.42 (?)
5.5.2014 20:46

Co je to za chorobu na broskvoni.

Osobně si myslím, že záchrana tohoto stromku je příliš těžká atletika na kohokoliv. Má rada je- vykopat, na kořenech bude určitě houba a hlavně nesázet nový stromek na stejné místo. 

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.5.2014 11:21

Radikální setřih v dané situaci znamená, radikálně snížit počet oček na loňských výhonech. Já osobně bych to zredukoval tak na 10% současného stavu. Nejprve odřežte celé větve, které nejsou pro stavbu koruny extra důležité, a pak na těch zbylých udělejte probírku výhonů a ponechte z nich jen několik nejdůležitějších. Nakonec ponechané výhony zkraťte jen na několik pupenů (3-4). Řezné rány ošetřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.136 (?), 2.5.2014 11:54

děkuji za rady, dnes po práci se ihned na to vrhnu. Mišo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.5.2014 12:12

U mě se určitě nejedná o nedostatečné hnojení, či nedostatečnou závlahu. U Early RH by mohli být příčinou hlodavci. Na druhou stranu jsou jejich chodby u mladých stromků často, ale prakticky nikdy nevedou k uvadnutí stromku v jarním období. Stromky Redwinu a Harbingeru tyto příznaky (chodby pod kořeny neměly) a navíc byly zasazeny do různých půd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.5.2014 13:00

Mně předloni podobným způsobem odešla tříletá broskvoň Harbinger. Na jaře lehce narašila (povystrčené lístky z pupenů), ale pak se rašení zastavilo. V těsné blízkosti dvě další broskvoně stejného ročníku, ale od jiného výrobce, pokračovaly zdárně v růstu. Následný radikální sestřih postižené brosknoně nepomohl, možná jsem jej udělal příliš pozdě. V červenci jsem vadnoucí stromek vyndal z ven půdy, ale nic objevného jsem nezjistil. Kořeny nebyly ani ožrané, ani uhnilé. Vysvětlil jsem si to tedy nevhodnou (neznámou) podnoží pro mé, tak trochu "pěstitelsky složité" podmínky a jejím vymrznutím přes zimu. Dodnes nevím, možná to mohl být i nějaký patogen, který se po zimě rozvinul.... Jen tak pro zajímavost, byl to stromek od firmy Jural.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.136 (?), 5.5.2014 9:50

pokusím se jí tedy tachránit, já kupuji všechny stromky a keře v Litoměřicích ve šlechtitelské stanici SEMPRA vedle výstaviště.Mišo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 5.5.2014 20:46

Co je to za chorobu na broskvoni.

Osobně si myslím, že záchrana tohoto stromku je příliš těžká atletika na kohokoliv. Má rada je- vykopat, na kořenech bude určitě houba a hlavně nesázet nový stromek na stejné místo. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 6.5.2014 21:31

Tento rok jsem provedl, jako kazdy jiny, pouze jeden postrik proti kaderavosti. RH a Symphonie v pohode.Bohuzel Springtime z padesati procent napadena kaderavosti. Nechavam pouze jeden az dva plody na nejzdravejsi casti na ochutnavku.Take pouzivam hnojivo Hortilon a musim konstatovat optimalni pomer zivin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika